Zanka

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, kadınlara yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için örnek bir proje başlattı. Belediye artık evlenen çiftlere aile cüzdanı ile birlikte İstanbul Sözleşmesi kitapçığı da veriyor…

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, yeni evlenen çiftlere evlilik cüzdanı ile beraber İstanbul Sözleşmesi kitapçığı da vermeye başladı.

Belediyenin sosyal medyada paylaşımında "Eskişehir Odunpazarı’nda yeni evlenen çiftlere evlilik cüzdanları ile birlikte "#İstanbulSözleşmesi kitapçığını veriyoruz. Tüm yurttaşlarımızı bu hayati sözleşmeye sahip çıkmaya davet ediyoruz. #İstanbulSözleşmesiYaşatır" ifadelerine yer verildi. ​

"SORGULANMASI GEREKEN HÂLÂ UYGULANMIYOR OLMASIDIR"

Konuyla ilgili açıklama yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, İstanbul Sözleşmesi’ni tartışıyor olmanın bile son derece üzücü olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Burada sorgulanması gereken, sözleşmeye taraf olup olmamak değil, sözleşmenin hâlâ uygulanmıyor olmasıdır.

İstanbul Sözleşmesi kadınların yaşam güvencesidir, kadın-erkek eşitliğini tam anlamıyla sağlayacak politikaların geliştirilmesi konusunda yol gösterir. Aile içi şiddetin ve kadın cinayetlerinin ortadan kalktığı bir Türkiye için, İstanbul Sözleşmesi’ni savunmaya devam edeceğiz. Tüm yurttaşlarımı bu hayati sözleşmeye sahip çıkmaya davet ediyorum. İstanbul Sözleşmesi yaşatır”

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR