Zanka

Kabine bugün Erdoğan’ın başkanlığında toplanıyor. Masadaki konular oldukça kritik. Bu konuların başında korona virüse karşı önlemler, okulların açılış tarihi ve İstanbul Sözleşmesi yer alıyor…

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de toplanıyor.

Kabinede en önemli gündem maddesini son dönemde tatil ve bayramın etkisiyle yeniden tırmanışa geçen korona virüs vakalarına karşı yeni önlemler oluşturacak. Türkiye genelinde denetimlerin arttırılması, vaka sayılarının artış yaşandığı il, ilçe ve mahallelerde sıkı tedbir uygulanmasına dönük atılacak adımlar değerlendirilecek.

Salgın tablosu nedeniyle tartışmalara neden olan okulların açılış tarihi de masaya yatırılacak. Toplantıda, okullarda başlayacak örgün eğitim öncesinde Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve salgında bu hafta ortaya çıkacak rakamlara göre yeni bir değerlendirme yapılabileceği belirtiliyor.

Kabinede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının seyriyle ilgili Türkiye’deki son durum, okullarda alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar hakkında kabineye detaylı bir bilgilendirme yapacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da korona virüsün ekonomiye etkileri ve önümüzdeki dönemde alınacak tedbirlere ilişkin kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor.

Kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan’daki temaslarına ilişkin bilgilendirmede bulunacak.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Tartışmaları süren İstanbul Sözleşmesi konusunda ilgili bakanların yapılan çalışmalar hakkında bilgi sunması da bekleniyor.

Kabinede bakanların sözleşmeye dönük görüşlerini alması beklenen Erdoğan, en kapsamlı değerlendirmeyi ise bu hafta AK Parti’de gerçekleştireceği MYK toplantısında yapacak.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Notice: ob_end_flush(): failed to delete and flush buffer. No buffer to delete or flush in /home/zanka/public_html/zanka.com.tr/icerik.php on line 657