Zanka

Ali Babacan’ın liderliğindeki DEVA Partisi’nin Eğitim Politikaları Başkanı Zehra Zeynep Dereli, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi ve “Hükümet eğitimde sınıfta kaldı, hâlâ yol haritamız yok” dedi…

DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Zehra Zeynep Dereli, korona virüs dönemindeki eğitim politikalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP hükümetinin korona virüs sürecinde eğitim politikalarında sınıfta kaldığını söyleyen Dereli, “Virüs dünyada ocakta başladı, eylül ayındayız hâlâ eğitimde ne yapacağımızın yol haritası yok. Hepimiz önümüzü görmek istiyoruz. Eğitime evden devam edilecekse altyapı çalışmaları yapılmalı. Hepimizin evladı en iyi şekilde okumayı hak ediyor” dedi.

Dereli, şu açıklamalarda bulundu:

“EĞİTİMİ YAPBOZ TAHTASINA ÇEVİRDİLER”

“Hükümet, ne yazık ki korona virüs sürecinde eğitim politikaları kadar önemli, ülkenin geleceğini belirleyici bir alanda sınıfta kaldı. Sınav sorularını, sınav sistemini değiştirdikleri gibi korona virüs zamanında da eğitimi bir yapboz tahtasına çevirdiler.”

ALTYAPI HAZIRLANMALI””

“Korona virüsün dünyada çıkışı ocak ayıydı, bugün eylül ayındayız. Hâlâ eğitimde ne yapacağımıza dair önümüzde bir yol haritası yok. Milli Eğitim Bakanı ve hükümete sesleniyoruz; lütfen artık önümüze yol haritasını koyunuz. Hepimiz önümüzü görmek istiyoruz. Eğer evden eğitime devam edilecekse bunun için gerekli altyapıyı hazırlamamız lazım.”

“BİZ EĞİTİMİ DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUZ”

“Değişim ile dönüşüm arasında çok büyük bir fark var. Biz eğitimi dönüştürmek istiyoruz. Neden? İnsan odaklı eğitim verebilmek için. Herkes için nitelikli eğitime erişim imkanı sağlayabilmek için. Hepimizin evladı en iyi şekilde okumayı hak ediyor. Çocuklarımızı 3 yaşından itibaren okula alarak, eğitimde fırsat eşitliğini yakalamalarını sağlamaya varıncaya kadar önümüzde uzanan çok önemli bir yol haritası var.”Bu içeriğe emoji ile tepki ver