Zanka

28 Eylül’deki On numara çekilişinde yaşananlar gündeme yerleşti. Çekiliş devam ederken bir fısıldama duyuldu. Görünmeyen kişinin 8 ve 32 diye fısıldamasının ardından küreden aynı rakamlar düştü. CHP’li vekil Deniz Yavuzyılmaz, “Bir skandalı tespit ettik. Sahiden de on numara çekiliş! Ama kim için?” diye tepki gösterdi. Olay yaratan şaibe iddiası üzerine, Sisal Şans konuya ilişkin bir açıklama yaptı ve sunucunun rejiye ‘ses ve müzik’ uyarısıyla bilgi verdiğini söyledi…

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Türkiye Varlık Fonu ile imzalanan sözleşme kapsamında Sisal Şans’a devir edilen Milli Piyango oyunlarından On Numara'da yaşanan skandalın görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Milli Piyango'nun Youtube hesabından canlı yayınlanan 28 Eylül 2020 tarihli çekilişte, “8” ve “32numaralarının arkadan gelen bir ses tarafından fısıldandığı ve ardından her iki numaranın da küreden düştüğü görüldü.

Çekilişi kazanan kişiye ise 916 bin 979 TL verildi.

“SAHİDEN DE ON NUMARA ÇEKİLİŞ AMA KİM İÇİN?”

O anların görüntülerini Twitter hesabından paylaşan Yavuzyılmaz, “Yaptığımız incelemelerde; 28 Eylül 2020 tarihli On Numara çekilişinde bir skandalı tespit ettik. Çekiliş canlı yayını esnasında bir ses ”8 ve 32” diye fısıldıyor, ardından küreden bu numaralar geliyor! 8 ve 32 sayılarının kısa hikayesi… Sahiden de on numara çekiliş! Ama kim için? On Numara’da bugüne kadar 12 çekiliş yapıldı. En yüksek büyük ikramiyenin verildiği 28 Eylül 2020 çekilişinde skandalı tespit ettik! TBMM’de bu şaibelerin peşini bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

SİSAL ŞANS’TAN DİKKAT ÇEKEN YANIT

SİSAL Şans, çok konuşulan olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu videoda sunucumuz, kulaklığına gelen yoğun sesten ötürü reji ekibine ‘ses ve müzik’ uyarısıyla bilgi vermektedir. Bu durum her canlı yayında yaşanabilecek teknik sorunlardan biridir. Sunucu tarafından reji ekibine yapılan bu bilgilendirmenin çekilişle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Sisal Şans, Türkiye çapındaki erişim ağı, şans oyunları alanındaki deneyimi ve teknik altyapısıyla oyunseverlere heyecanlı, eğlenceli ve şeffaflıktan ödün vermeyen teknolojik bir şans oyunları dünyası sunmaya devam edecektir. Kurumumuz, İtalya’da 1946’dan beri şans oyunları alanında başarıyla faaliyet gösteren, Sisal’in uzmanlığı ve Türkiye’de ilk ve tek sabit ihtimalli spor tahmin oyunu İddaa ile yazılı, görsel, işitsel ve dijital medya sektörlerinde de yatırımı bulunan Demirören Holding’in bu alanlardaki tecrübesiyle çalışmalarını sürdürecektir.

Bugüne dek hakkımızda çıkan olumsuz haberlere kurum olarak cevap vermeyip sessiz kalma hakkımızı kullanmamıza rağmen, bu tip asılsız suçlamalar karşısında hukuki haklarımızı kullanmaktan çekinmeyeceğimizi de bildirmek isteriz. Bilginize sunarız.”

 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ....Bu içeriğe emoji ile tepki ver
231


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR