Zanka

Ataşehir’de kapalı olması gerektiği saatte hem masalara müşteri kabul edip, hem de oyun oynatılarak üç yasağı birden çiğneyen iki kafeye, polisler tarafından baskın düzenlendi. Toplam 115 kişiye 362 bin liranın üzerinde ceza kesildi. Yapılan kimlik kontrolünde temaslı olduğu ancak karantinayı ihlal ettiği belirlenen bir kişi ise karantina yurduna götürüldü…

İstanbul Ataşehir’de korona virüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir kafenin, restoranın gizlice müşteri kabul ettiği ihbarını alan Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri, belirtilen adrese baskın düzenledi.

Dışarıdan kapalı görünen işletmeye yan taraftan giriş yapan ekipler, restoranın arka bölümünde çok sayıda müşterinin bulunduğunu tespit etti. Yemek yiyen, oyun oynayan ve nargile içen kişilerin her birine Umumi Hıfzısıhha Kanunu uyarınca cezai işlem uygulandı.

YANINDAKİ KAFEDE DE AYNI MANZARA

Bu sırada etraftan gelen oyun gürültülerini fark eden polis ekiplerinin çevrede yaptığı araştırma sonucunda işletmenin hemen yanında bulunan başka bir kafe restoranın daha müşteriler ile dolu olduğu görüldü. İçeri giren ekipler yine aynı manzarayla karşılaştı.

KARANTİNADA OLMASI GEREKİRKEN KAFEDE YAKALANDI

Öte yandan, baskın düzenlenen ikinci kafede bulunan bir müşterinin yapılan kimlik sorgulamalarında temaslı olduğu için karantinada olması gerektiği ortaya çıktı.

Bunun üzerine olay yerine sağlık ekibi sevk edildi. Karantina kaçağı müşteri ambulansla Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu’na götürüldü.

115 KİŞİYE CEZA YAĞDI

Yapılan baskınlarda 115 kişiye Umumi Hıfzısıhha Kanunları uyarınca kişi başı 3 bin 150 liradan toplam 362 bin 250 lira para cezası uygulandı.

Ayrıca işletmelere de cezai işlem uygulanacağı öğrenildi.Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR