Zanka

Flaş… İstifasını açıklayan Ümit Özdağ’dan Meral Akşener’e sert sözler…

İYİ Parti Kurucular Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de basın toplantısı düzenledi ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Meral Akşener’e yönelik eleştirilerde bulunan Özdağ, şunları söyledi:

* İYİ Parti'deki FETÖ'cü sızma, yapmış olduğumuz uyarılara rağmen devam etmektedir. İYİ Parti kuruluş amacından uzaklaşmıştır. İYİ Parti'den Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçilerin tasfiyesi, partinin kuruluşundan kısa bir süre sonra başladı.

* Akşener'e karşı bir genel başkanlık mücadelesi içinde olmadım. Asla parti içi muhalefet yapmadım. Akşener, FETÖ ile mücadelemden rahatsız oldu. Bu parti kurulurken Türk milliyetçilerine verdiğim bir söz vardı.

* Nasıl bir sarı sendikacılık varsa, bir de sarı muhalefet var. İYİ Parti'yi CHP'nin uydu partisi haline getirdiler. Bana kızacağınıza İYİ Parti'nin içişlerine karışan CHP İstanbul İl Başkanı'na kızın.

* Akşener, HDP'nin Kars'ı kazanması sürecinin önünü açmıştır. Akşener, HDP'nin Kars'ı kazanması karşısında sessiz kaldı.

* Bana karşı kumpas çok daha önce kurulmuş. Kongrede aday olmadığım halde delegelere dağıtılan kara listede ismimin üstü çizilmiş. Meral Akşener, bu listeden haberi olmadığını söylüyor. Meral Akşener'in yalan söylediğini düşünüyorum, Akşener yalan söylüyor. Liste Akşener ve Aydın tarafından oluşturuldu.

* Tekrar söylüyorum; İYİ Parti İstanbul Başkanı Buğra Kavuncu, FETÖ ile iltisaklıdır. Ayrıca FETÖ'nün üst düzey yöneticileriyle görüşmeleri varsa FETÖ iltisaklısıdır. İYİ Parti içerisindeki FETÖ'cü ilerleme maalesef devam ediyor. Türk milliyetçileri zamanı geldiğinde bu zihniyetten hesabını soracaktır.

* Bana randevu vermeyen Akşener, HDP'yi kahvaltıya devam etti.

* Ben kendimi bildim bileli Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliğini savundum, savunmaya devam ediyorum. Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değildir ama ben istifa ediyorum.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun "FETÖ'cü" olduğu yönündeki iddialarının ardından kasım ayında İYİ Parti Disiplin Kurulu tarafından oy birliğiyle partisinden ihraç edilmişti.

Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ümit Özdağ’ın ihraç kararına itirazını değerlendirmişti ve Özdağ'ın İYİ Parti’den ihracına ilişkin Disiplin Kurulu kararını iptal etmişti.Bu içeriğe emoji ile tepki ver
331


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR