Zanka

Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nin İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alan paylaşımlarının ardından, bugün dikkat çeken bir olay yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ ekipleri, Çin Büyükelçiliği önünde kayıp kaçak kazı çalışması başlattı…

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne (ABB) bağlı Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresİ (ASKİ) ekipleri, kayıp kaçak arama çalışmaları kapsamında Çin'in Ankara Büyükelçiliği önünde kazı çalışması başlattı.

ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Öztürk, "Su kaynaklarımızın hızla azaldığı bir dönemde, Ankaralının bedelini ödediği kayıp kaçakları tespit etmek maksadıyla Çin Büyükelçiliği önünde başlattığımız çalışmadan dolayı verdiğimiz rahatsızlığı anlayışla karşılayan herkese teşekkür ederiz" dedi.

​AKŞENER VE BAŞKAN YAVAŞ’I HEDEF ALMIŞLARDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından Doğu Türkistan ile ilgili paylaşımlarda bulunmuşlardı.

Çin’in Ankara Büyükelçiliği, sosyal medyadan Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ı etiketleyerek bir açıklama yapmıştı. Açıklamada, “Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır. Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır” denilmişti.

Bu açıklamanın ardından Çin'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmıştı.

 

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver
2


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR