Zanka

Deri tasarımcısı Erkan Bostancı, işini motosikletle birleştirdi. Ortaya herkesin ilgisini çeken muhteşem bir motor çıktı…

Kişiye özel deri tasarımı işiyle uğraşan 56 yaşındaki Erkan Bostancı, iş aşkıyla motosiklet aşkını birleştirince, dünyada eşi benzeri olmayan bir motosiklet ortaya çıktı.

Motosiklette bulunan her bir detayı kendi el emeğiyle oluşturan ve gerçek tüfek dipçiğinden şemsiye bile yapan Bostancı’yı görenler, dönüp bir kez daha hayran hayran bakıyor.

Bostancı'nın ayrıca yine kendi tasarımı olan maske ve kaskı da bulunuyor.

İhlas Haber Ajansı'na konuşan Erkan Bostancı, 2006 model motosikletini 2007 yılında satın aldığını söyledi ve "O gün bugündür aşama aşama yaklaşık 12-13 yıldır bir emek var. Her santiminde bir emeğim var. Bu da benim yaptığım işle örtüşen bir tema oluşsun diye böyle bir çalışma yaptım. Bütün detayları doğaçlamadır. Hepsi şablonsuz el işçiliğiyle oluşturuldu. Böyle bir şey kendiliğinden ortaya çıktı" dedi.

Motosiklet aşkının çocukluktan beri var olduğunu anlatan tasarımcı, hayalinde böyle bir tasarım yapmak olduğunu ve buna da kavuştuğunu söyledi. Bostancı, gören herkesin motosiklet hakkında sorular sorduğunu belirterek, "Abi şu nedir? Kaç basıyor? Fiyatı nedir? Bu tür sorularla çok karşılaşıyoruz. Birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyorum. Onlara da katkı sağlamak için. Dikkat çektiği için davet ediyorlar. Sağ olsunlar biz de destek oluyoruz onlara" şeklinde konuştu.

Motosikletin fiyatı konusunda net bir şey söylemeyeceğini dile getiren Bostancı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ne desem yalan olur. Satmak için bir şey yapmadığın için fiyat da belirleyemiyorsun. Bana kalsa satmam. Çok feci para isterim satacak olsam. Dünyada bir ikincisi yok. Bu tasarımda bu konseptte bir ikincisi yok. İşin kısacası ben kendimi yaşıyorum. Bu benim yaşantımın, hayatımın buna aksedilmiş hali.”

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR