Zanka

17 günlük tam kapanma sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, verilecek destekleri sıraladı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından 17 günlük tam kapanmada verilecek destekler ve hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulunduğu bir video paylaştı.

İGDAŞ ve İSKİ'nin kapanma döneminde konut ve küçük esnafın gazını, suyunu kesmeyeceğini belirten Başkan İmamoğlu, “Kapanma dönemine gelen son ödeme tarihli faturalar mayıs sonuna kadar ödenebilecek” dedi.

MAYIS KİRASI ALINMAYACAK

İBB'nin gayrimenkullerinde kiracı olan esnaftan da mayıs ayında kira almayacaklarını duyuran Ekrem İmamoğlu, “İBB ile kira sözleşmesi olan tüm işletmeler bu haktan yararlanacaktır” diye de belirtti.

100 BİN GIDA KOLİSİ DAĞITILACAK

Sosyal yardımların da süreceğini vurgulayan Başkan, 100 bin yeni gıda kolisi dağıtımına başladıklarını belirtti. Zabıtanın İstanbul'da her alanda hizmet vereceğini aktaran İmamoğlu, “Yaş almış vatandaşlarımız alışveriş gibi konular da yardıma ihtiyaç duyarsa İBB zabıtasını arayabilirler. Halk Ekmek ve Hamidiye Su aynı şekilde çalışmaya ve dağıtıma devam edecek” diye konuştu.

TOPLU TAŞIMA ÇALIŞMA SAATLERİ

Başkan İmamoğlu, toplu taşıma araçlarında uygulanacak düzenlemeyi de şöyle anlattı:

* Otobüslerimiz sabah saat 04.30'dan gece yarısına kadar, metrobüs ve havalimanı hatlarımız 24 saat boyunca çalışacak.

* Metro seferlerimiz sabah 06.00-21.00 arası 15 dakikada bir sefer yapacak.

* Füniküler ve tramvay hatları kapanmada hizmet vermeyecek.

* Şehir hatları aynı tarifesine devam edecek.

YUVAMIZ İSTANBUL ÇOCUK ETKİNLİK MERKEZLERİ AÇIK OLACAK

İmamoğlu, Esenyurt ve Bahçelievler’deki Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri’nin de açık olacağını söyleyerek, “Sağlık çalışanlarımız ihtiyaç duyarsa çocuklarını bu iki kreşimize bırakabilirler. Bize emanetler” ifadesini kullandı.

Başkan İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan diğer başlıklar ise şöyle:

EVDE BAKIM HİZMETİ SÜRECEK

* Tıp merkezlerimiz çalışacak evde bakım hizmeti sürecek. Hastalarımız merak etmesin, evlere medikal malzeme destekleriniz ulaştırılmaya devam edecek. Bu süreçte psikolojik destek hattımız ile yanınızda olacağız.  0212 449 49 00 numaralı telefondan uzman psikologlarımızdan 09.00-16.00 saatleri arasında destek alabilirsiniz.

KISTLAMADA YOL, ÜST GEÇİT VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILACAK

* İstanbul'a yatırımlarımız da sokağa çıkma yasağında hızlanacak.

* Kadıköy Fikirtepe yolları inşaatı, Kurbağalıdere çevre düzenlemesi bu süreçte bitirilecek.

* Başakşehir Ispartakule'de çok önemli bir üst geçit çalışmamız var. Çalışma nedeniyle yol kapanmıştı. Yoğun bir çalışmayla yolumuzu da 17 Mayıs Pazartesi günü hizmete açacağız. Size hazır hale getireceğiz.

* Her zaman olduğu gibi bu dönemde de maddi manevi tüm gücümüzle siz değerli İstanbulluların yanında olmaya devam edeceğiz. Çok daha sağlıklı bir İstanbul ve Türkiye umuduyla hepinize iyi günler diliyorum.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR