Zanka

Marmara’da etkili olan yağışların yarın daha da kuvvetlenmesi bekleniyor. İstanbul için turuncu kodlu uyarı verildi. Peki yağışlar ne zamana kadar devam edecek? İşte detaylar…

Ülke genelinde sıcaklık bu hafta mevsim normallerinde seyrediyor ancak bölge bölge şiddetli yaz sağanakları devam edecek. Bugün İstanbul'da yer yer etkili olan yağmur, yarın ve çarşamba kent genelini etkileyecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; yarın yurdun kuzeybatı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek.

Yarın sabahın ilk saatlerden itibaren de İstanbul ile zamanla Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Kütahya’da kuvvetli; İstanbul Anadolu Yakası ve Boğaz çevresi, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

NE ZAMANA KADAR SÜRECEK?

Meteoroloji, İstanbul için en üst uyarı kodunun bir altı olan 'turuncu' kodlu uyarıda bulundu.

Yağışların sabah 04.00'te başlayıp gece 24.00'e kadar sürmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağışların meydana getirebileceği sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı da uyarı da bulunuldu.

Öte yandan yağışların Sakarya, Kocaeli, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde Çarşamba günü de yerel olarak etkili olacağı tahmin ediliyor.

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR