Zanka

TÜGVA’nın İBB’den kiraladığı ancak tahliyeye karşı direndiği Büyükada İskelesi’nde, daha önce kına gecesi organizasyonu yapıldığı ortaya çıkmıştı. Vakıf kına gecesi için “Nasıl ve ne zaman gerçekleştiğine dair hiçbir bilgimiz olmadığı gibi ilgimiz de yoktur. Bunlar habersizce kapı kilidimizi değiştirip eşyalarımızı gasp eden kumpasçıların düzenlediği oyundur” savunması yapmıştı. Çok konuşulan o kına gecesinin ise AKP Adalar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şahan’ın kızı için yapıldığı ortaya çıktı. Şahan, kına gecesini düzenlemek için hiçbir ücret ödemediklerini de söyledi…

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından 2018 yılında aylık 2 bin 500 TL'ye kiralanan Büyükada İskelesi'nin üst katı mahkeme kararıyla İBB'ye geçmiş, ancak tahliye işlemleri için binaya gelen İBB ekipleri polisler tarafından engellenmişti. İskelenin üst katının vakfın amaçlarının dışında kullanıldığı kına, düğün gibi organizasyonlar yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Organizasyonları reddeden TÜGVA, “İkinci organizasyon hakkında ise nasıl ve ne zaman gerçekleştiğine dair hiçbir bilgimiz olmadığı gibi ilgimiz de yoktur. Bunlar habersizce kapı kilidimizi değiştirip eşyalarımızı gasp eden kumpasçıların düzenlediği oyundur” açıklamasında bulunmuştu.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; Tartışma yaratan kına gecesinin 12 Ağustos 2021 günü düzenlendiği ve AKP Adalar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şahan'ın kızı için yapıldığı ortaya çıktı.

“ORAYA BİR KURUŞ DAHİ PARA VERMEDİK”

Konuyla ilgili Sözcü’nün yanıtlayan Mustafa Şahan, “Adam mı öldürdük, terör saldırısı mı yaptık? Ne yaptık orada yani? Kızımın fotoğraflarını izinsiz kullandınız. Oraya bir kuruş para dahi vermedik. TÜGVA'dan önce de bu işler orada yapılıyordu, TÜGVA'dan sonra da 2-3 kere yapıldı. Bir kuruş para alınmadan yapıldı. Bütün Adalılar bunu biliyor” dedi.

Bu olayın Adalar'daki akülü araçların kaldırılacağı sırada çıktığını ve bilinçli olarak CHP'nin gündem değiştirmek için bu tahliye krizini yarattığını da savunan Şahan, şöyle devam etti:

“Kızımı yuvarlak içine almış işaretlemişsiniz. Bu yüzden her gün birilerinden tehdit alıyorum. Arkamızdan laf ediyorlar. ‘Siz kimsiniz orada bunu yapıyorsunuz, ne aşağılık insanlarsınız' diye tehdit ediliyoruz.

Kına gecesi organizasyonunu yapan şirket, kızımın çocukluk arkadaşı. Kızıma hediye olsun diye gelip yaptı o da ücret almadı. Resim gerçek ama altında yazılanların hepsi yalan.

“KEYFİMİZDEN Mİ ORADA YAPTIK?”

Orada CHP'lisi de HDP'lisi de MHP'lisi geldi sünnet, düğün, kına yaptı. Hepsi ücretsizdi. Adalar'da düğün salonu, kültür merkezi yok. Adalar'da düğün yapacak yer yok. Keyfimizden mi orada yaptık? Buradan karşıya Adalıları nasıl taşıyacağım? Belediye tesis yapsın”

Şahan, kına gecesini orada düzenlemek için TÜGVA'dan izin almak için 20 gün uğraştığını da söyledi.

 

 

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver
2511