Zanka

MHK Başkanı Serdar Tatlı’nın istifası spor gündemine bomba gibi düştü. İstifayı değerlendiren Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Tatlı ile ilgili olumsuz bir görüş belirtilmediğinin altını çizdi ve “Hakemler konusundaki sıkıntı, tamamen sistem üzerinedir. Kişiler değişse de problemler değişmemiştir. Önemli olan sistemin değişmesidir” dedi…

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı, Kulüpler Birliği ve TFF’nin dün akşam yaptığı toplantının ardından istifa kararı aldı.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, istifaya ilişkin Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

“KİŞİLER DEĞİŞSE DE PROBLEMLER DEĞİŞMEDİ”

20 kulübün de Serdar Tatlı'nın ayrılması konusunda herhangi bir görüş belirtmediğini kaydeden Ağaoğlu, şöyle konuştu:

“Hakemler konusundaki sıkıntı, tamamen sistem üzerinedir. Sistemin değişmesi lazımdır. Kişiler değişse de problemler değişmemiştir. Önemli olan sistemin değişmesidir. Problemler; eğitimler, hakem atamaları, gözlemci raporları vb. durumlar. Dün federasyonda da konuştuğumuzda Serdar Tatlı ile ilgili olumsuz bir görüş belirtilmemiştir. Sadece sistemle alakalı problemler vardır. Serdar Tatlı'nın ayrılması, federasyonu ilgilendirir. 20 kulübün de bu yönde bir isteği olmamıştır. Dünkü görüşmelerimizin sonucunda, gelecek hafta somut adımların atılması konusunda fikir birliğine varılmıştır.”

 

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver