Zanka

Flaş...

Mersin'in Gülnar ilçesinde ailesinin kışı geçirmek için çadır kurduğu sırada ortadan kaybolan 2.5 yaşındaki Müslüme Yağal’dan 10 gün sonra acı haber gelmişti. Küçük Müslüme’nin, ailesinin çadır kurduğu noktaya 7 kilometre mesafede Karaağaç mevkiinde çalılıklar arasında cansız bedeni bulunmuştu.

İHA'nın haberine göre; Silifke Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada; Müslüme'nin ölümüyle ilgili aile bireylerinin de aralarında bulunduğu 8 kişinin gözaltına alındığı, şüphelilerin ifade işlemlerinin sürdüğü ve konuyla ilgili yayın yasağı getirildiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mersin ili Gülnar ilçesinde 19.11.2021 tarihinde 2 yaşındaki M.Y’nin açık bir arazide ölü olarak bulunması olayı ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur.

M.Y’nin ailesinin 10.11.2021 tarihinde kızlarının kayıp olduğunu ihbar etmesi üzerine mülhakatımız Gülnar Cumhuriyet Başsavcılığınca kayıp çocuk olayıyla ilgili derhal soruşturma açılarak geniş kapsamlı arama işlemleri başlatılmıştır.

M.Y’nin cansız bedeninin bulunmasının ardından aralarında aile bireylerinin bulunduğu 8 kişi hakkında aynı gün Gülnar Cumhuriyet Başsavcılığınca gözaltı kararı verilmiştir.

Ayrıca soruşturmanın tüm yönleriyle aydınlatılması için yayın yasağı kararı alınmıştır.

Adı geçen kişilerin ifade alma işlemleri ve delil toplama faaliyetleri halen devam etmekte olup soruşturma tüm yönleriyle, hassasiyet ve titizlikle yürütülmektedir.”Bu içeriğe emoji ile tepki ver