Zanka

Mersin’de kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan 2,5 yaşındaki Müslüme Yağal ile ilgili kan donduran bir gerçek ortaya çıktı. DNA sonuçlarına Müslüme’nin babasının, şüpheli ölümle ilgili tutuklanan dede Hasan Yağal olduğu tespit edildi. Müslüme’nin annesi de kayınpederi tarafından tecavüze uğradığını söyledi…

2.5 yaşındaki Müslüme Yağal, Mersin'in Gülnar ilçesinde 10 Kasım günü kırsal alanda çadır kuran ailesinin yanından kaybolmuştu. Arama çalışmalarının 10. gününde Müslüme'nin cansız bedeni kaybolduğu yerin 7 kilometre uzağında bulundu. Küçük kızın oraya tek başına nasıl gittiği ise akıllarda soru işareti oluşturdu.

Gülnar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada 8 aile üyesi gözaltına alınırken 7'si serbest bırakılmıştı. Müslüme'nin dedesi olan 70 yaşındaki dede Hasan Yağal ise çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Tutuklanma sebebi ise açıklanmadı.

DNA RAPORUNDAN ŞOK SONUÇ

Sabah gazetesinden Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre; Müslüme'nin cesedinden Adli Tıp görevlilerince alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı. Müslüme'nin DNA örneği ise dede Hasan Yağal ile uyumlu çıktı.

Bu durum Müslüme'nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu.

DEDENİN DNA ÖRNEĞİYLE AĞABEYLERDEN BİRİNİN DAHA DNA’SI EŞLEŞTİ

Öte yandan Müslüme'nin cesedi bulunduğunda olay yerine giden savcı bütün ailenin DNA örneklerini aldı. Bu DNA örnekleri aile bireyleri ile karşılaştırıldı.

Odatv'den Hazar Şahsuvar'ın aktardığına göre, dede Hasan Yağal'ın DNA örneği ile Müslüme'nin ağabeylerinden birinin DNA örneğiyle yüzde 100 eşleşme sağladı.

DNA örneğine göre ise dede Yağal, Müslüme'nin ağabeylerinden birinin daha babası olduğu ortaya çıktı.

“KAYINPEDERİM BANA TECAVÜZ ETTİ”

Jandarmanın, Müslüme'nin annesi Sevgi Yağal'ı sorguya almasından sonra annenin "Kayınpederim bana tecavüz etti ve erkek çocuklarımdan birisi onun oğlu" dediği öğrenildi.

Anne, kayınpederin kendisini öldürmesinden korktuğu için açıklayamadığını dile getirirdi.

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver
19317