Zanka

Son olarak Giresunspor’a 4-0 yenilen Beşiktaş’ta, kötü gidişatın ardından teknik direktör Sergen Yalçın’ın yönetime istifasını sunacağı söylenmişti. Yönetim ve Yalçın arasındaki zirveden yola devam kararı çıktığı bildirildi…

Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın’ın yönetime istifasını sunacağı ifade edilmişti. Yönetim ve Yalçın arasındaki zirveden merakla beklenen karar çıktı.

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ’ın toplantı sonrası yapıldığı açıklamaya göre, yola devam kararı alındı.

Kocadağ, şu ifadeleri kullandı:

“Başarısız gidişin nedenleri nedir, tersine çevirmek için neler yapabiliriz, hocamız neler yapacak, biz neler yapacağız değerlendirmeler yaptık. Hocamızın kendine ve takımına inancı olduğunu kendisi belirtti. Başkanımız ve yönetimimizin hocaya olan inancı var. Beşiktaş düştüğü yerden kalkacak kuvvete sahip. Bugünlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz.”

“KADRO DIŞI TALEBİ OLMADI”

“Kadro dışı kalan oyuncular olacak mı?” şeklinde gelen soruya Kocadağ, "Şu an için o konular gündemde değil. Bu hocanın inisiyatifinde. Bize böyle bir talep gelmedi." cevabını verdi.

“HOCA DA HÜZÜNLÜ”

Kocadağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kolay bir durum değil. Geçen sene iki kupalı bir takım var, iyi takviyeler var. Sene başından beri geldiğimiz nokta kolay değil. Hoca da üzüntülü. Hocamıza güveniyoruz. İnancımız var. Buradan elele camiamızla beraber çıkacağız.

Başkanımız dün bunları belirtti. Biz sene başında nasıl, Sergen Yalçın ilk geldiğinde nasıl arkasındaysak inancını yitirmediği sürece biz onun arkasındayız. Biz nedenler üzerinde durduk. Hocamızın bizden beklentisi nedir o konular tartıştık. Biz hocamıza, futbolcularımıza destek olmak için buradayız. Elimizden ne geliyorsa yapacağız.”

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver