Zanka

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’nin, damadı olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Emre Öğütcen hakkında CHP’li vekil Servet Ünsal’dan flaş bir iddia geldi. Ünsal, Öğütcen’in bakanlığa malzeme alımlarında şirketlerden hibe adı altında rüşvet aldığını ve soruşturma başlatıldığını ileri sürdü…

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin damadı ve aynı zamanda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Emre Öğütcen hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

TBMM'de konuşan Ünsal, Öğütcen'in bakanlığa teknik malzeme alımlarında şirketlerden rüşvet aldığını iddia etti. Öğütcen'in bakanlığa hibe olarak aldığı fotokopi makinalarını ise Abdülkadir Selvi’nin eşi Zehra Selvi'nin şirketi BİOS Madencilik’e verdiğini ileri sürdü.

Ünsal, şu ifadeleri kullandı:

“Selvi'nin damadı Emre Öğütcen, BOTAŞ'ta güvenlik görevlisiyken Türk Petrolleri Anonim Şirketi'nde bilgi teknolojileri yöneticisi oluyor. 3 ay sonra Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı oluyor. 2017'de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda daire başkanı oluyor. Emre Öğütcen teknik malzeme alımlarında bakanlığa mal satacak firmaların tercihi için tek nokta. Emre efendi bu yerde tek nokta olunca hibe istiyor.

Her biri 5 ile 10 bin dolar arasında olan fotokopi makinası alımı için firmayı çağırıyor. Listeye alınan 18 tane makinayı 7 de hibe ister. Bir olay oluyor, Sanayi Bakanlığı'ndan bu daire başkanı, damat Emre ve şoförü bir büyük fotokopi makinasını alıyor mesai saati sonrası ve bu Altındağ'daki BİOS Madencilik Şirketi'ne götürüyor. BİOS Madencilik'in sahibi de Zehra Selvi, o da Abdülkadir Selvi'nin eşi.

Bakanlıktan bir ihbar geliyor. Hemen bu fotokopi makinası götürülüyor. Müfettiş harekete geçiyor. Müfettiş önce milli damat Emre'nin şoförünü soruşturmaya alıyor. Müfettiş, şoförle birlikte BİOS Madenciliğin Altındağ'daki yerine gidiyor. Binaya giren müfettiş Sanayi Bakanlığı'ndan ne kadar hibeyle alınan teknik kapsamlı varsa görüyor.

Zehra Selvi'nin şirketi bu cihazlarla dolu. Ne kadar hibe alındıysa BİOS Madencilik'e gitmiş. Müfettiş bunu raporluyor ve hibe edilen onlarca teknik cihazın burada olduğunu tespit ediyor. Faturalara bakıyorlar, fatura yok. Bu cihazın kayıtlarına bakıldığında tespit ediliyor ve damadın bu hızlı yükselişinin altındaki sebep anlaşılıyor..."Bu içeriğe emoji ile tepki ver
14