Zanka

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik tehdit içerikli açıklaması hakkında ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu, “Mansur Yavaş gerçekten de siyasi tartışmalardan uzak duran biri. Neden böyle bir suçlama yapıldı akıl alır bir şey değil. Bahçeli'nin o baskını düzenleyenleri partiden atacağım demesi lazımdır. AKP Parti kazansın diye kendi patinizi ve ülkücüleri tamamen feda etmeye takınmışsanız, siz artık siyaset üretemezsiniz. İnanın Bahçeli'nin düştüğü pozisyona üzülüyorum” dedi…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'daki Alparslan Türkeş’i anma etkinliğinde çıkan kavga nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef almıştı ve tehdit gibi sözler söylemişti.

FOX TV’de yayınlanan 'İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat' programına konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin sözlerini değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Aslında şöyle ifade etmek isterim Sayın Bahçeli uzun yıllardır Türk siyaset sahnesinde olan böyle bir olayı araştırmadan doğrudan Yavaş'ı hedef alıp onu suçlama yönüne girmesi doğru değil.

Mansur Yavaş gerçekten de siyasi tartışmalardan uzak duran biri. Neden böyle bir suçlama yapıldı akıl alır bir şey değil. Kuran tilaveti sırasında bu baskın yapılıyor. Yani arkadaş siz neden böyle bir şey yapıyorsunuz?

Alparslan Türkeş Türk siyaset tarihinin önemli aktörlerinden biridir. Siz neden Türkeş'i anıyorsunuz diyerek baskı kurmak hiç doğru değil. Ellerinde sopalarla polislerin bir anlamda korumasında oraya baskın yapılması doğru değil. Bahçeli'nin o baskını düzenleyenleri partiden atacağım demesi lazımdır.

Eğer siz bir siyasi partinin genel başkanı olarak kendinizi başka bir partiye vakfetmişseniz, yani AKP Parti'nin altında kendinizi bir yerde konumlandırmışsanız ve AKP Parti kazansın diye kendi patinizi ve ülkücüleri tamamen feda etmeye takınmışsanız, siz artık siyaset üretemezsiniz. Bahçeli’nin düştüğü pozisyon budur. İnanın Bahçeli'nin düştüğü pozisyona üzülüyorum."

 

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver