Zanka

Uzun süre gündemde kalan Esenler otogarı İBB’ye devredilmişti. Devrin ardından İBB, merakla beklenen ilk icraatını gerçekleştirdi ve otobüs giriş-çıkış ücretlerine indirim yaptı…

İstanbul Bayrampaşa'da bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) devredilmesi ile birlikte İBB, ilk icraatını faaliyete geçirdi.

Buna göre; 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda otobüs giriş- çıkış ücretlerinde yüzde 40’a yakın bir indirim yapıldı.  Daha önce otobüsçülerin 130 TL ödediği giriş-çıkış ücreti İBB’nin kararı ile 80 TL’ye düşürüldü.

Kararın otobüsçüleri mutlu ettiğini belirten Otogar Esnafları Derneği Başkanı Şahap Önal sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Yönetim artık İBB’de… Otobüsçülerin maliyetleri çok fazla arttı. İBB’nin bu kararı maliyetimizi biraz olsun azaltacak. Ayrıca bu indirim biletlere yansımaz çünkü maliyetlerimiz çok fazla arttı” ifadelerini kullandı.

Önceki günlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Şehitler Otogarı’nın 15 gün içinde boşaltılacağını açıklamıştı.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR