Zanka

Balıkçıda çekilen fotoğrafı üzerinden kendisini hedef alanlara yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “3 yıldır süren İstanbul’u kaybetme hazımsızlığı öyle bir noktaya geldi ki, 19 saat boyunca sahadan ve AKOM’dan karla mücadeleyi yönetirken, 1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu” dedi…

İstanbul dün yoğun kar yağışıyla mücadele etti. Çalışmalar devam ederken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun balıkçıda çekilen bir fotoğrafı servis edildi. O fotoğraf büyük tartışma yarattı. İktidar cephesi ve iktidara yakın medya organları tarafından İmamoğlu hedef tahtasına çevrildi.

Başkan İmamoğlu, söz konusu fotoğrafla ilgili suskunluğunu bozdu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

* Kar yağışı sadece İstanbul’u değil, tüm ülkeyi olumsuz etkiledi. Ankara-İstanbul karayolu kapandı. Yeni havalimanında ve bağlantı yollarında sıkıntılar hala sürüyor. Ama “vurun abalıya” misali malum medyada varsa yoksa İBB’den bahsediliyor.

* 3 yıldır süren İstanbul’u kaybetme hazımsızlığı öyle bir noktaya geldi ki, 19 saat boyunca sahadan ve AKOM’dan karla mücadeleyi yönetirken, 1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu.

* Bu zamana kadar, devletimiz, ilçe belediyelerimizle koordineli çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Binlerce çalışanımızın emekleri ortadayken, 19 saatlik mesaide, 1 saatlik yemek molamın neden gündem yapılmaya çalışıldığı malumdur. Milletimiz bu hazımsızlığı iyi bilmektedir.Bu içeriğe emoji ile tepki ver