Zanka

İBB, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü skandal bir şekilde ‘eşek’ olarak betimleyen ve seçim sürecinde de İmamoğlu’nu hedef alan Misvak dergisi karikatüristi ‘Miralay’ın, belediyedeki işine son verdi…

İstanbul Büyükşehir Belediye'si, cinsiyetçi, ırkçı ve Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki çizimleriyle tepki gören Misvak dergisi çizeri 'Miralay'ı işten çıkardı.

Miralay'ın işten çıkarılmasını Misvak dergisi duyurdu. Misvak'ın açıklamasıyla İBB'de çalıştırıldığı ortaya çıkan Miralay, daha önce Mustafa Kemal Atatürk'ü "eşek" olarak betimlemesiyle tepki çekmişti. Miralay, 31 Mart ve 23 Haziran seçimleri döneminde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da karikatürler çizmişti.

İBB’den kovulması ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Miralay, “Gelen mesajlara hem cevap hem de bilgilendirme amacıyla bu paylaşımı yapıyorum… Evet doğrudur. 19 yıldır Bilgi Teknolojileri Uzmanı ve Yöneticiliği yaptığım İBB’deki işime ilmimden dolayı değil fikrimden dolayı son verilmiştir. Rızık Allah’tandır. Hamdolsun” ifadelerini kullandı.

Miralay’ın tepki çeken o çizimleri:Bu içeriğe emoji ile tepki ver
2


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR