Zanka

Üsküdar’da lüks bir siteden gelen silah sesleriyle hareketli anlar yaşandı. Yaralı bulunan kişinin ünlü doktor Erkan Topuz’un oğlu olduğu öğrenildi…

İstanbul Üsküdar’da bulunan lüks bir sitede saat 14.00 sıralarında silah sesleri duyan vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine giden polis ekipleri, iddiaya göre eski milletvekili Gülseren Topuz ile ünlü doktor İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erkan Topuz'un oğlu doktor Berk Topuz’u (37) silahla vurulmuş halde buldu.

Kolundan yaralanan Berk Topuz, ambulans ile Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Berk Topuz'un kendisini vurduğu öne sürüldü. Polis, olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

DAHA ÖNCE TUTUKLANMIŞTI

Berk Topuz, 2009 yılında yol verme kavgası sebebiyle Erkan B. isimli şahıs tarafından silahla vurularak yaralanmıştı. Bunun üzerine Topuz, kendisine polis koruması sağlamak için muayenehanesinde çalışan 3 kişi aracılığıyla Üsküdar Nakkaştepe’deki evine 2 adet sahte bomba düzeneği göndertmişti.

Olayla ilgili soruşturma yürüten polis, sahte bomba düzeneklerini evine kendisinin gönderttiğini tespit etmiş ve Berk Topuz’u, şoförü Kasım Karabacak ve bir çalışanı ile birlikte gözaltına almıştı. Olay kapsamında gözaltına alınan Topuz ile Karabacak 2011 yılında tutuklanmıştı.

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR