Zanka

İBB’ye rakip olan ve İBB’nin ihaleye çağrılmaması sonucunda Haydarpaşa Garı'na ait depo alanlarının kullanımı ihalesini alan Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi tartışmaların odağı olmuştu. Yapılan tüm eleştirilere rağmen susmayı tercih eden firma, sonunda sessizliğini bozdu…

Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarına ait depo alanlarının kullanımı için ihaleye giren Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi’nden açıklama yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ihale süreciyle ilgili ifadelerine değinilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“4 Ekim tarihinde gerçekleşen kiralama ihalesi henüz resmi olarak tamamlanmış değildir. Bu süreç içerisinde İhale Komisyonu’nu etkileme üzerine yapılacak her türlü açıklama da bahse konu yönetmelik ve şartnamenin ilgili maddeleri uyarınca açıkça suçtur.

Bizler Hezarfen ailesi olarak, ihale sürecinin selameti adına, ilk günden itibaren kamuoyunda oluşturulan tüm karalama kampanyalarını ve sorumsuz açıklamaları sabır ve sükunet içinde izledik.”

ŞİRKET SAHİBİ DE AÇIKLAMA YAPACAK

Şirketten yapılan açıklamada sürecin resmi olarak tamamlanmasının ardından şirket sahibi Hüseyin Avni Önder’in kapsamlı bir açıklama yapacağı kaydedildi.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR