Zanka

Hastaneye sevk edilen HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, savcılıktan açıklama geldi…

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 26 Kasım’da cezaevinde rahatsızlandığını ve bilincinin kapandığını aktaran kardeşi, 7 gündür hastaneye sevk için beklediklerini açıklamıştı. (Aygül Demirtaş'ın açıklamaları için tıklayınız)

Bu açıklamanın ardından sosyal medya ayağa kalktı. Tepkilerin büyümesi üzerine Demirtaş’ın, hastaneye sevk edildiği öğrenildi.

HDP, sevk haberini şu sözlerle duyurdu:

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Öte yandan Demirtaş'ın hastaneye sevk edilmesinin ardından savcılıktan açıklama geldi. Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

"Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili avukatı tarafından gündeme getirilen iddialarla ilgili olarak, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Edirne F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın 26/11/2019 günü cezaevi yönetimine rahatsızlandığını bildirmesi üzerine acilen 112 aranılarak gelen doktor tarafından ilk muayenesi ve gerekli tetkikler yapılmıştır.

Yapılan tetkikler neticesinde Demirtaş’ın herhangi bir sağlık sorunu tespit edilmemiş olmasına rağmen daha detaylı tetkiklerin yapılması için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde muayene edilmesinin sağlanması amacıyla gerekli randevular alınarak bugün için hastaneye sevk edilmiştir.

Bu süreç içerisinde Selahattin Demirtaş’ın ailesi ve ziyaretçileriyle rutin olarak yapılan görüşmeleri gerçekleşmiştir. Ayrıca farklı tarihlerdeki doktor muayene talepleri de her zaman karşılanmıştır."Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR