Zanka

Birçok ülkede motorlu kurye ile teslimat hizmeti veren Glovo, Türkiye’de de oldukça yaygın kullanılıyor. Ancak şirket aldığı kritik bir kararla, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu dört ülkede hizmetlerini durdurma kararı aldı. Sebebi ise başka pazarlarda kârı arttırmak…

İspanya merkezli talep bazlı teslimat girişimi Glovo, Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko’da operasyonlarını durdurma kararı aldı. Glovo kurucu ortağı ve CEO’su Oscar Pierre, kararla ilgili şunları söyledi:

* Özellikle Türkiye gibi başarılı bir operasyon yürüttüğümüz bir ülkede bu kararı vermek bizim için çok zor oldu.

* Ancak bu dört pazardan çıkış yapmamız; Güneybatı & Doğu Avrupa, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde liderliğimizi güçlendirmemizi ve en geç 2021 başında ulaşmak istediğimiz kârlılık hedefimize ulaşmamızı sağlayacak.

* Glovo olarak birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi ile kuryelerimize, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz.

* Türkiye'deki tüm kuryelerimize, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza yoğun emekleri, bize olan bağlılıkları ve süregelen destekleri için teşekkür ettiğimizin bilinmesini isterim.

BİRKAÇ HAFTA DAHA AKTİF

Uygulama önümüzdeki birkaç hafta boyunca Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko pazarlarında aktif kalmaya devam edecek.

Bu geçiş sürecinde Glovo; kuryelerine, müşterilerine ve iş ortaklarına destek olmaya devam edecek.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR