Zanka

Sevgilisi tarafından şiddet gören bir kadını kurtarmak isterken cinayet işleyen ve Türkiye’nin gündemine yerleşen Kadir Şeker, cezaevine girdikten sonra ilk kez ailesiyle görüştü. Kadir’in ağabeyine söyledikleri, bir kez daha yürekleri burktu...

Konya'da üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker, geçen hafta parkta Özgür Duran ile Ayşe D.'nin tartıştığını gördü. Tartışmaya müdahale eden Şeker ile Özgür Duran'ın arasında arbede yaşandı. Çıkan arbedede Kadir Şeker, Duran'ı bıçakladı. Özgür Duran hayatını kaybedince Şeker de tutuklandı.

Olay kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, Kadir’e ünlülerden ve halkın büyük bir çoğunluğundan da destek geldi.

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre; Ailesi, Kadir Şeker'i kaldığı cezaevinde ziyaret etti. Ziyaret sonrası konuşan Kadir’in ağabeyi Hidayet Şeker, Kadir hakkında kamuoyunda "katil oldu" ifadesinin kullanılmasından rahatsız olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Kendisinden 'katil' diye bahsedilmesine üzülmüş. Adaletin tecelli edeceğine inanıyor.

Bizden istediği ve eksik kalan bazı kitapları vardı. Onları götürdük. Rus edebiyatının klasiklerini çok sever. Dostoyevski'nin 'Suç ve Ceza' adlı kitabını tekrar okusun diye götürdüm.

Olaya ilişkin detayları hiç konuşmadık. O bir şey demedi, biz de hiç sormadık. Zaten polise, savcıya ve avukatlara olayla ilgili yeterince açıklama yaptı."Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR