Zanka

myshoesinthecity

Instagram


myshoesinthecity

28 ŞUBAT CUMA

NURİ HARUN ATEŞ

ANAHİT SAHNE , İSTANBUL

21.30

Bu toprakların tüm renklerini yolunmuş kanatlarında taşıyan bir nevi şark bülbülü olan Kontrtenoriyatınız çocukluğunu da alıp eteğindeki taşları dökmeye Anahit Sahne‘ye geliyor...

Nuri Harun Ateş ve orkestrası “Kalp Kırmayan Erkekler” 28 Şubat'ta Cuma akşamı  “Kafası Karışık Kontrtenor” konser, kabare, şovuyla sahnede...

www.biletix.com

MONOLOGLAR MÜZESİ-KADIN

BALAT MONOLOGLAR MÜZESİ, İSTANBUL

20.30

Kakafonik bir proje olan Monologlar Müzesi 4.sezonunda da Balat’ta Mürselpaşa Caddesi 163 numaradaki yeni mekanında pek çok seriye ev sahipliği yapacak.

Monologlar Müzesi’nin yeni projesi olan “Monologlar Müzesi Kadın” farklı sosyal çevrelerden, hayatlardan gelen kadınların hikayesi üzerine kuruludur. Kadına yönelik şiddet, yalnızlık, aşk, ötekileştirme bu serinin konuları arasında yer almaktadır.

Toplam 7 monoloğun yer aldığı müzedeki performansların hepsini azar azar görebilir, ya da 4 tane seçip tamamen izleyebilirsiniz. İstediğiniz oyunu istediğiniz kadar izleyebilirsiniz. Çünkü burası duyguların, hayatın, yaşanmışlıkların ayaklandığı bir müzedir.

Sergilenecek performanslar

1- Derin Derin Derin Derin Nefesler
Yazan: Ebru Nihan Celkan
Yöneten: Berfin Zenderlioğlu
Performans: Ayfer Dönmez

2- Açlıktan Öldüm!
Yazan ve Yöneten: Ceren Yüksekkaya
Performans: Tuğba Yarbağ

3- Hiç-Biri
Yazan: Şenay Tanrıvermiş
Yöneten: Şahin Turan
Performans: Duygu Pelit

4- Bir Daha Tezer’le Görüşmeyeceksin! 
Yazan ve Yöneten: Seda Özelsoy
Performans: Songül Bayoğlu

5- Lithopedion
Yazan: Safa Bilici
Yöneten: Şaziye Konaç
Performans: Şeyde Terzioğlu  

6- Beğendiniz mi Yaptığınızı?
Yazan: Gizem Kaya
Yöneten: Ceren Demirel
Performans: Gizem Kaya & Başak Akan 

7- Islık
Yazan ve Yöneten: Hümay Güldağ
Performans: Aybanu Aykut

Rezervasyon: 0 535 413 01 50

29 ŞUBAT CUMARTESİ

39 BASAMAK

ZORLU PSM –TURKCELL PLATINIUM SAHNESİ, İSTANBUL

16.00
1935 Ağustos’u, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak üzere bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik, heyecanlı, hareketli, çılgın bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder. 

Patrick Barlow, sergilendiği her ülkede seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaşan 39 Basamak’ı, tiyatroya uyarlarken mizah anlayışını alabildiğine öne çıkarmış, gerilim atmosferinin çevrelediği çılgın bir komedi yaratmıştır.

Geleneksel komedi anlayışının vazgeçilmez ögeleri; dinamik ve durmak bilmez bir aksiyon, olmayacak ama harikulade teatral raslantılar, yaptıkları ile yapmak istedikleri birbirine uymayan karakterler, binbir kalıba giren oyuncular, bu uyarlamada ustalıkla bir araya getirilmiştir.

Yazan: Patrick Barlow
Yöneten: Mehmet Birkiye
Oynayanlar: Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak, Okan Yalabık

*Oyunda sis kullanımı vardır.
*Oyunda kurusıkı silah patlatılmaktadır.
 

www.passo.com.tr

BİRLİKTE GÜZEL SUNAR: YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ

DASDAS SAHNE, İSTANBUL

21.00 (Kapı Açılış)

Son albümü Akustik Travma Sony Music etiketiyle yayımlandıktan sonra "Boş Gemiler” ve “Ölsem Yeridir" isimli single'larını yayımlayan Yüzyüzeyken Konuşuruz, New York'ta analog olarak kaydettiği "Kazılı Kuyum" isimli teklisini ise 2020 Ocak ayında müzik severlerin beğenisine sundu. Müzikal üretimine ve konserlerine devam eden Yüzyüzeyken Konuşuruz 29 Şubat'ta DasDas sahnesinde olacak.

*Yaş sınırı vardır. 18 altı katılımcılar etkinliğe anne veveya babasının refakatinde katılabilir.

www.dasdas.com.tr

HAYAL SATICISI

KENTER TİYATROSU, İSTANBUL

20.30
Hayal Satıcısı, gerçek bir yaşam hikayesinden yola çıkarak kadınlığın ezberlenmiş söylemlerine ayna tutar. Hapsoldukları bu dünyadan çıkışı engelleyen görme biçimini, özellikle de eril dili ve yarattığı körlüğü sorgulatma çabasındadır. Oyunda da söylendiği gibi “Erkek dediğin katil olur olmasına ama kurban olamaz asla.”

Yazan: Zehra İpşiroğlu
Yöneten: Berfin Zenderlioğlu
Oynayan: Berna Laçin

www.biletix.com

EZGİ YELEN

RİTA MODA İSTANBUL

22.30

Şair Nefi Sokak’ta 3 katlı güzeller güzeli bir köşkte hizmet veren  Rita Moda,  bir yıldır Kadıköy severlerin gönlünü muhteşem yemekleriyle çalmakla yetinmeyip şimdi de canlı müzik dinleyebileceğiniz sofistike bir ortam sunuyor. Cumartesi gecesi Ezgi Yelen`in muhteşem sesi eşliğinde lezzetli kokteyleri yudumlamak isterseniz sınırlı sayıdaki yerler için acele edin.

 Rezervasyon 0 533 053 48 14

1 MART PAZAR

AÇIK  BÜFE BRUNCH

SAY HELLO BRASSERIE, MODA- İSTANBUL

10.00-15.00

Say Hello Brasserie, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin bulunduğu sokağın bitiminde Rivas Butik Otel’in en alt katında yer alıyor. Asansörden iner inmez şık bir mekan ile karşılaşıyorsunuz. Bar kısmı ve geniş bahçesi ile Kadıköy akşamlarının favorisi olan mekan, Pazar günleri de brunch menüsü ile keyifli bir Moda günü vadediyor.

Rezervasyon 0 533 306 57 62

HİPOKRAT

TOY İSTANBUL

17.30

Hipokrat yemini 7. maddede yer alan “VİCDAN” kelimesi, Dünya Tabipler Birliği tarafından yıllardır tartışma konusu edildiğinden bu maddeye ek yapılıp Ekim 2017'de güncellendi. 7.madde; mesleğimi vicdanımla, onurumla ve iyi hekimlik ilkelerini gözeterek uygulayacağıma dair yemin ederim, der.
Onur?
Vicdan?
2019?
İstanbul?
Sayısalın göz bebeği, herkesin gözdesi iki ayrı doktorun iki ayrı hastanede, göz göre göre iki ayrı şüpheli ölüme sebebiyet verip kendileriyle göz göze gelmelerinin hikayesi bu. Kendilerini kapattıkları hiç kimsenin gözlerinin üzerlerinde olmadığını düşündükleri bu tuvalette bir vicdan muhasebesi içindeler.
Neşterleri kendilerine dönmüş, herkesin gözü onların üzerinde.

https://tiyatrolar.com.tr/tiyatro-bilet/hipokrat

 

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver
29