Zanka

myshoesinthecity

Instagram


myshoesinthecity

06 MART CUMA

 

SONAR ISTANBUL

ZORLU PSM, İSTANBUL

20.00

Zorlu PSM’yi 4. kez müzik, yaratıcılık ve technolojinin merkezine dönüştürmeye hazırlanan Sónar Istanbul bu yıl 3 güne yayılan müzik programının yanı sıra deneyim ve atmosfer odaklı pek çok sıra dışı performansa da ev sahipliği yapacak.

Programa dahil olan yeni sahnesinin de müjdesini veren Sónar Istanbul, SonarMini ile disco müzik sevenlere farklı bir deneyim yaşatmaya hazırlanırken, SonarClub %100 Music ve SonarLab by Red Bull sahnelerinde gerçekleşecek performanslar festival boyunca unutulmaz deneyimlerin adresi olacak.

Bu yıl  6 – 7 Mart tarihlerinde 4. kez Zorlu PSM’de %100 Music katkılarıyla düzenlenecek Sónar Istanbul, yerleştiği mekanın teknik altyapısı ve mimari olanaklarını kullanarak yeni medya sanatçılarının çizgi dışı şovlarına da ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

https://www.passo.com.tr

 

EYLÜL

KÜLTÜRAL PERFORMİNG ARTS, İSTANBUL

20.30

‘Hepiniz bu hikayeyi biliyorsunuz ama görmezden geliyorsunuz.’

28 yaşında trans bir kadın Eylül… Küçücük evinde maniler söyleyerek başından geçenleri anlatmaktadır.

Çarka çıktığı zamanları... Askerlik muayenesini... Aşık olduğu adamı... Ailesini...

Bunca şeyi kime anlatır, bilinmez. Başından geçen olaylar bir sarmala dönüşür ve gerçekler ortaya çıkar.

Hala Eylül müdür? Yoksa başka biri mi olmuştur artık…

Yazan-Yöneten-Oynayan: Uğur Kanbay

Ödüller
23. Afife Ödülleri - Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı
24. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri- Üstün Akmen Yılın En Başarılı Genç Oyuncu Ödülü
XIX. Direklerarası Ödülleri - Tek Kişilik Prodüksiyon (Yazım, Yönetim Ve Oyunculuk Performansına Verilen Bir Ödül)
Üstün Akmen Ödülleri - Yılın Umut Vaadeden Erkek Oyuncusu Ödülü

www.biletix.com

TANRININ ELİ

KADIKÖY BOA SAHNE , İSTANBUL

20.30

Yakın zaman babasını kaybetmiş Jason, girdiği deprosyandan kukla atölyesinde tanıştığı kukla Tyrone sayesinde çıkmaya çalışmaktadır.

Tyrone, Jason’ın bilinçaltının şeytani ve haylaz somut hali olarak, vakit kaybetmeden Jason’ı domine etmeye ve şeytani isteklerini ona yaptırmaya başlar. Böylece talihsiz, karanlık ama bir o kadar komik olayların kapısı da aralanmış olur.

Yazar: Robert Askins
Oyuncular: Cansu Diktaş - Barış Gönenen - Şencan Güleryüz - Şenay Gürler - Alp Özbayram
www.biletix.com

SELAMİ ŞAHİN  SEMİ JAZZ

MODAKAYIKHANE , İSTANBUL

22.30

Selami Şahin, SemiJazz Orkestrası’yla en sevilen şarkılarını yepyeni düzenlemeleriyle Moda Kayıkhane sahnesiınde dinleyicilerine sunuyor.

www.biletix.com

Biletler Biletix ve Moda Kayıkhane Gişelerinde!
Bilgi ve VIP rezervasyon:  0541 286 3015

HANDE EVERES

SAY HELLO BRASSERIE, MODA- İSTANBUL

Modanın gözbebeği Say Hello`da güzel bir Cuma akşamı geçirmek isterseniz Hande Everes sahnede olacak.

Reervasyon: 

07 MART CUMARTESİ

WATERPROOF

CRAFT KADIKÖY , İSTANBUL

16.00

1966’da Galler’de gerçekleşen, tarihin en büyük madencilik kazalarından sayılan “Aberfan Faciası”ndan esinlenerek kaleme alınan “Waterproof”, yaşanan felaketlerin sadece başına gelen insanlar için değil; zamandan, olaydan, kişilerden ve cinsiyetlerden bağımsız tüm insanlık için bir "felaket" olmasını konu alıyor.

 Yönetmenliğini Çağ Çalışkur’un, çevirmenliğini Bircan Çağlar ve Özge Çalışkan’ın üstlendiği “Waterproof”un yazarlığı Neil Anthony Docking imzası taşıyor.

https://tiyatrolar.com.tr/tiyatro/waterproof

VAHŞET TANRISI

DASDAS, İSTANBUL

16.00, 20.30
Çocukları kavga ettikten sonra uzlaşmak üzere bir araya gelen iki çift, medeni bir ortam… Zaman geçtikçe çığrından çıkan yetişkinler…” Olabileceklerin potansiyelini görüyorsunuz, değil mi?

Binnur Kaya, Güven Kıraç Tilbe Satan Levent Ülgen dörtlüsünü ilerken kahkadan karınınıza kramplar girebilir
 

Yazan: Yasmina Reza
Yönetmen: Celal Kadri Kınoğlu
Oyuncular: Binnur Kaya, Güven Kıraç, Tilbe Saran, Levent Ülgen

www.dasdas.com.tr

 

8 MART PAZAR

SUIT

DURU KADİKÖY ANA SAHNE, İSTANBUL

20.30

Bir otelin süit odası, evlilik törenine hazırlanan genç bir çift, yakın dostları, ve hayatlarına bir anda giren beklenmedik misafirler ve olaylar…
Evlenmek için seçtiğiniz kişi “doğru insan” değilse ne olur?
Peki ya “doğru insan” tam düğünden önce karşınıza çıkarsa?

 İşte bu sorular kahramanlarımızı içinden çıkılmaz gibi görünen sorunların, eğlenceli bir dolantının ortasına sürüklüyor, bir dizi komik olay sahneye taşınıyor.

 

Yazan: Robin Hawdon
Yöneten: Eyüp Emre Uçaray
Oyuncular:  Begüm Öner, Ceyhun Fersoy, Melis Kaygılaroğlu, Canan Atalay, Kerem Poyraz Kayaalp


www.biletix.com

 

CAM İLE TANIŞMA ATÖLYESİ

1200 DERECE CAM ATÖLYESİ , İSTANBUL

14.30-17.30

Açık alevde cam ile tanışma atölyesinde, camın öyküsünü dinleyerek, cam yapım teknikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Temel boncuk formlarını deneyerek, renkli cam çubuklarla el becerinizi keşfettiğiniz değişik bir Pazar günü geçirebilirsiniz.

https://www.1200derece.com/workshop/

 

 

KADIN HİKAYELERİYLE İSTANBUL
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel…

 

Byzantion’un 'koruyucu tanrıçası' Artemis’ten, Osmanlı’nın gerçek 'demir lady'si Hatice Turhan Sultan’a… Moğolistan’a gelin giden Bizans imparatorunun gayrimeşru kızı Maria Despina’dan, sarayda gelini tarafından bir karşı darbeyle boğdurulan Kösem Sultan’a… Ayasofya’dan önce dünyanın en büyük Hristiyan mabedini inşa ettiren Bizans prensesi Anicia Juliana’dan, Sultanahmet Meydanı'nda milli mücadele çağrısı yapan Halide Edip Adıvar’a, Bizans’ın tek seküler kadın tarihçisi Anna Komnena’dan, Hippodrom’da ayı oynatıcısı bir babanın imparatoriçeliğe yükselen kızı Theodara’ya, surlarda gezdirilerek şehri koruduğuna inanılan Hodegetria Meryemi’nden, Augustaion Forumu’nda 68’li kadınların ilk yürüyüşüne kadar... Yaklaşık 10.000 yıllık kesintisiz yaşamı boyunca şehrin kadın eli değmiş kültürel mirasını adım adım keşfe çıkacağız.. Farkında bile olmadan yanlarından gelip geçtiğimiz o görkemli surları, manastırları, sarayları, kiliseleri, camileri, çeşmeleri, türbeleri, külliyeleri yaptıran ancak tarihin tozlu sayfalarında kaybolmuş, unutulmuş, unutturulmuş etkili ve efsanevi kadınların hikayelerine kulak kabartacağız.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Piskoposluk Sarayı / Sampson Hastanesi, Bizans Büyük Sarayı Khalke Kapısı kalıntıları (Azize Theodosia), Hürrem Sultan Hamamı, Augustaion Forumu (Helena Augusta), Ayasofya Müzesi (Meryem Ana, İmparatoriçe Zoe ve İrene) (dışarıdan), Yerebatan Sarnıcı (Medusa), Cumhuriyet öncesi ve yakın tarihimizde Sultanahmet Meydanı’nda kadın hareketleri, Azize Eufemia Martirionası kalıntıları, Hipodrom (İmparatoriçe Theodora), Kösem Sultan Türbesi, Constantinus Deniz Surları üzerinde Hristos Soteros Philanthropos Manastırı ve Ayazması kalıntıları, Gotlar Sütunu (Tanrıça Thyke), Hünkar Kasrı ve Hatice Turhan Sultan Türbesi, Hagios Polyeuktos Kilisesi kalıntıları (Anicia Juliana), Azize Theodosia Manastırı (Gül Camii), Adile Sultan Kütüphanesi, Moğolların Azize Meryem Kilisesi (Theotokos Panayiótisa Mugliotissa ya da Kanlı Kilise), Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı.

 

https://www.festtravel.com/adim-adim-istanbul

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver
211