Zanka

İnşaat, otoyol, sigorta, havacılık gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz, eşi Fatma Cengiz’in kendisine açtığı ve 400 milyon TL tazminat talep ettiği boşanma davası ile gündemdeki yerini aldı.

Sözcü’nün özel haberine göre Cengiz Holding’in hissedarı ve yönetim kurulu başkanı Mehmet Cengiz, 30 yıllık evliliğinde sona geldi.

Mehmet Cengiz’in eşi ve 6 çocuğunun annesi Fatma Cengiz, şiddetli geçimsizlik ve zina nedeniyle boşanma davası açtı.

İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’ne, avukatları Kezban Hatemi ve Nezihe Hıdıroğlu tarafından dilekçe veren Fatma Cengiz, 30 yıllık eşi Mehmet Cengiz’in ailesine karşı manevi yükümlülüklerini yerine getirmediğini ileri sürdü. Eşinin iş ilişkilerinden kaynaklanan özel uçakları ile olağandışı yapmış olduğu yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri nedeniyle bir gecelik veya günü birlik ilişkilerinden haberdar olduğunu belirten Cengiz’in ifadeleri bununla da sınırlı kalmadı.

Mehmet Cengiz’in Y.Y. isimli kadınla yaşadığı ilişkiyi duymayan kimsenin kalmadığını ileri süren Fatma Cengiz, bu ilişkiden olan C. isimli çocuğu tanıdığını ve nüfusuna geçirdiğini belirtti.

Dilekçede, Mehmet Cengiz’in Y.Y.’nin üzerine Londra’da 1, İstanbul Çengelköy’de 1, Göztepe’de 2, Bulgurlu’da 2 daire, Çanakkale Bozcaada’da bir parsel ve Düzce’de 2 daire bir parsel geçirdiğini iddia edildi.

Evlilik dışı ilişki yaşadığı kadın ile birlikte sık sık yurt dışına özel uçağıyla seyahat ettiği ileri sürülen Mehmet Cengiz’in zina nedeniyle ağırlı kusurlu olduğu, Fatma Cengiz’e uyguladığı psikolojik şiddete çocuklarının da tanık olduğu dava dilekçesinde belirtildi.

400 Milyon TL Tazminat Talebi

Öte yandan dilekçede, her ay 150 bin dolar aylık ödeme yaptığı belirtilen Fatma Cengiz’in, bu meblağ ile kişisel ve sağlık masraflarını, ulaşım giderleri ile evde çalışan personelin maaşını ve sosyal sorumluluklarını karşıladığı belirtildi.

Fatma Cengiz, aylık 750 bin TL tedbir nafakası, 250 milyon TL maddi, 150 milyon TL manevi olmak üzere toplam 400 milyon TL de tazminat talep ederek mahkemenin boşanmalarına karar vermesini istedi.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR