Zanka

Corona virüsü salgını, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yayılmaya ve can almaya devam ediyor. İstanbul’da virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin definleri için iki adres belirlendi. Ancak bu adreslerden birinde, mezarlığın yerleşim yerine yakın olması mahallelileri ayağa kaldırdı…

Bilim Kurulu ve Diyanet’in tavsiye ve kararları doğrultusunda, İstanbul’da Kilyos ve Beykoz’da defin yerleri belirlendi. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenler, bu iki mezarlığa defnedilmeye başlandı. Bu kapsamda Beykoz’daki Baklaca Mezarlığı’na da definler, özel kıyafetli görevliler tarafından yapıldı.

Ancak Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi sakinleri, mezarlığın yerleşim yerlerine yakın olduğunu belirterek önlem alınmasını istedi. Mahallede oturan ve bölgede yerleşim yerleriyle okullar olduğunu ifade Abdurrahman Öz, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası için defin yeri olarak Çavuşbaşı belirlenmiş. Bu sakıncalıysa bu kadar yerleşim alanı içine defin niçin yapılıyor? Niye rahatsızız? Bir tehlike olmasa bu insanların da aile mezarlıkları vardır. Demek ki bir sakınca ve problem var” diye konuştu.

Baklacı mahallesi sakinlerinin mezarlığın önünde toplanması üzerine bölgeye gelen çevik kuvvet ekipleri vatandaşları mezarlığın önünden uzaklaştırdı.

Ekipler mezarlık girişinde nöbet tutmaya başlarken, mezarlığın arka tarafında ormanlık bölgede bir iş makinesinin çalıştığı görüldü.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR