Zanka

Ünlü oyuncunun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun paylaşımına yaptığı yorumlar ortalığı karıştırmıştı ve büyük tepki çekmişti. Konuya ilişkin suskunluğunu bozan Petekkaya, yorumları işten çıkardığı yardımcısının yaptığını söyledi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Instagram hesabından toplu taşıma araçlarına maskeyle binilmesi gerektiğini hatırlatan paylaşımına, ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın yaptığı "Terbiyesiz, zavallı, defol" gibi ifadelerle yorumda bulunması olay yaratmıştı.

Sözleri ile birçok sosyal medya kullanıcısının tepkisini çeken oyuncunun, Hem Twitter hem de Instagram hesabı askıya alındığı görülmüştü.

Erkan Petekkaya hakaret içerikli yorumlar hakkında suskunluğunu bozdu. Instagram hesabından açıklama yapan Petekkaya, yorumları kendisinin değil, bir süre önce işten çıkardığı yardımcısının yaptığını söyledi.

Ayrıca bu yorumlardan sonra hesabının Instagram servisi tarafından askıya alınmadığını belirten Petekkaya, yine işten çıkardığı yardımcısının hesabı kapattığını dile getirdi.

Petekkaya'nın açıklamasının tamamı şöyle:

"Uzun yıllardır yanımda çalışan yardımcımın 16/03/2020 tarihinde iş çıkışını bazı sebepler yüzünden uygun bulmuştum. Muhasebecim bu bilgiyi gerekirse doğrulayacaktır.

Yıllardır oluşan güven neticesinde teknolojiden de hiç anlamadığım için tüm sosyal medya hesap ve mail şifrelerim hatta kredi kartlarımın şifreleri, vekaletim kendisinde vardı.

Öyle ki istediği zaman paylaşımıma müdahale edebiliyordu.

İş takiplerim açısından konuşmaya devam ediyorduk. Perşembe günü tazminatını banka yolu ile gönderdim. Gerekirse dekontuna ulaşılabilir, elimde mevcuttur.

Söz konusu paylaşımlar maalesef bana zarar vermek amacı ile işten maalesef bana zarar vermek amacı ile işten çıkardığım için kendisi tarafından anlık bir öfke ve iyi olmayan bir ruh hali ile yapılmıştır. Hesabımı, paylaşımlardan sonra Instagram servisi değil kendisi kapatmıştır. Daha önce 18 kez hacklendiğim için bu durumu da öyle bir şey zannettim.

Kendisi ile konuştum, çok pişman olduğunu biliyorum. Daha fazla ayrıntı vermek istemiyorum.

Ülkemizin bu zor günlerinde tüm bu yaşananlar için çok üzgün olduğumu bilmenizi isterim.

Sevgi ve saygılarımla…"Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR