Zanka

Salgın kapsamında 81 ilin tamamında uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamalı Ramazan Bayramı öncesi, halk alışverişe koştu. Eminönü sokakları, uzun bir aranın ardından eski haline döndü. Sosyal mesafe her zamanki gibi unutuldu…

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Türkiye, Ramazan Bayramı’nı ilk kez evlerinde geçirecek. Bu yıl bayramlaşmalar telefonlar aracılığıyla yapılacak.

Bu yıl büyük sofralar da kurulmayacak ama vatandaşların alışveriş telaşı, bildiğimiz bayramların öncesini aratmadı. Bugün Eminönü’nde ve özellikle Mısır Çarşı’sında büyük kalabalıklar dikkat çekti. Bayram şekeri, lokum ve kahve alışverişini yapanlar yoğunluk oluşturdu.

Bir esnaf ise "Geçen yılın yoğunluğu bu yıl yok. Yavaş yavaş başladı. Yarın biraz daha yoğun olur. Geçen seneye göre oran çok düşük. Sürekli polis ve zabıtalar dolaşarak sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulunuyor." dedi.

Polis ekipleri yoğunluğun yaşandığı noktalarda drone ile sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulundu. 

Vatandaşların çoğu maske taktı ama hala maske kullanımında hata yapıldığı görüldü. Birçok vatandaş maskeyi burnu açıkta kalacak şekilde taktı. Bazı vatandaşlar ise hiç takmadı.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR