Zanka

Son dakika… 21 Mayıs 2020’nin corona virüs verileri açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bugünün verilerini açıkladı. Bakan Koca açıklamasında, “Artan test sayısına rağmen pozitif çıkan vaka sayısı öngörüldüğü seviyede seyrediyor. Destek tedavisine ihtiyaç duyan hasta sayısı azalıyor. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe.” ifadelerini kullandı.

Vefat sayılarında son günlerde yaşanan düşüş, bugün çok olmasa da biraz yükseldi. Son 24 saatte 27 kişi daha hayatını kaybetti ve can kaybı 4 bin 249’a yükseldi. Dün can kaybı 23’dü.

Dün vaka sayıları uzun bir aranın ardından binin altına düşmüştü. Bugün de yine binin altında kaldı ve düşüş devam etti. Son 24 saatte 961 yeni vaka kaydedilmesiyle birlikte, ülkemizdeki toplam vaka sayısı 153 bin 548’e ulaştı. Dün 972 yeni vaka kaydedilmişti.

Tabloda kritik öneme sahip iyileşen sayısı ise düşüşünü sürdürüyor ve yeni vaka sayısı ile günlük iyileşen sayısı birbirine iyice yaklaşıyor. Açıklanan verilere göre bugün 1.003 vatandaşımız daha sağlığına kavuştu. Dün bu rakam 1.092 olarak bildirilmişti.

İşte tablo:Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR