Zanka

99 yolcu ve 8 mürettebatlı yolcu uçağı, inişe geçtiği sırada Karaçi şehrinde yerleşim yerine düştü. Olay sonrası yaşanan can pazarından bir mucize çıktı. Bir yolcu sağ kurtarıldı…

Pakistan Uluslararası Havayolları’na ait Lahor-Karaçi seferini yapan Airbus 320 serisi yolcu uçağı inmesine 1 dakika kala, ülkenin en büyük şehri olan 20 milyon nüfuslu Karaçi'de yerleşim bölgesinin üzerine düştü. Uçakta 99 yolcu ve 8 mürettebatın olduğu açıklandı.

Yerel basında yer alan haberlerde Pakistan ordusunun olay yerine gittiği ve yerel yönetimle irtibat halinde olduğu belirtildi. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf ve videolarda görgü tanıkları bazı binaların olduğu bölgeden koyu siyah dumanlar çıktığını söyledi.

Pakistan Sivil Havacılık Kurumu 15 yıllık uçağın teknik bir sorun yüzünden düşmüş olabileceğini açıklarken, Karaçi Belediye Başkanı Waseem Akhtar, Reuters'a açıklamalarda bulundu. Akhtar, “Şu anda elimizdeki verilere göre kazadan sağ çıkanın olmadığını tahmin ediyoruz. Ama bunun doğrulanması gerek” ifadesini kullandı.

Pakistan hükümeti ise kazada en az 1 yolcunun sağ kurtarıldığını açıkladı.

ACİL DURUM ÇAĞRISI YAPMIŞ

Öte yandan pilotun düşüşten önce kule ile irtibata geçtiği ve iki motorun da bozulduğunu söylediği ortaya çıktı.

Havacılık üzerine bilgilerin yer aldığı liveatc.net’te yer alan verilere göre düşüşten önce pilot, “Biz geri dönüyoruz, motorlarımızı yitirdik” dediği duyulurken bundan 12 saniye sonra ise “Mayday” çağrısı yaptığı anlaşıldı.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR