Zanka

İzmir’de yaşanan cami provokasyonuna tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayallerinde minarede başka müzik duymak var. Saygısızlar yayın yapıyor, CHP yetkilileri zevk alıyor” demişti. Bu sözlere CHP liderinden sert yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, “Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır!” dedi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin MYK toplantısında İzmir'deki camilerin merkezi sistem frekansına girilerek müzik yayınlanmasına ilişkin, "İzmir’de alçaklar saygısızca yayınlar yaparken o ildeki CHP yöneticileri sosyal medyadan zevkten dört köşe buna seviniyor. Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır" demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu sözlerine sert tepki gösterdi ve şu ifadeleri kullandı:

"Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. ‘İbadet yerleri kutsalımızdır’ dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat ‘Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır’ dedi… Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!"

 

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR