Zanka

30 gündür Koronavirüs vakasının görülmediği Artvin'de yeni vakalar görülmeye başlandı. 4 kişinin test sonuçları pozitif çıkarken, kentte ilk etapta 23 kişi karantinaya alındı. Filyasyon çalışması sürüyor…

Korona virüs salgınıyla mücadelede başarılı iller arasında gösterilen ve 30 gündür vakanın görülmediği Artvin'de, 4 kişinin Covid-19 test sonucu pozitif çıktı.

Borçka ilçesinde korona virüs semptomları gösteren bir vatandaş hastaneye başvurdu. Yapılan test sonuçlarının pozitif çıkmasını ardından kişinin ailesine yapılan testlerde 3 kişide daha virüs tespit edildi.

BURSA'DAN CENAZEYLE GELMİŞLER

Vakalarla ilgili yapılan ilk araştırma neticesinde Bursa'dan Borçka'ya cenaze getiren 3 kişinin virüsü yakınlarına bulaştırdığı şüphesi üzerinde durulurken, yapılan test sonuçları şüpheleri doğruladı ve vakaların Bursa'dan geldiği tespit edildi.

Cenaze merasimi ve sonrasında oluşan sosyal ortamlar nedeniyle kalabalık bir temas listesinin olduğu belirlenirken, ilk planda ilde 23 kişi karantina altına alındı.

Başta il dışından gelenler olmak üzere tüm vatandaşların, virüs taşıyıcısıymış gibi hareket etmeleri istendi. Sosyal mesafe kuralına uyulması, maskesiz sokağa çıkılmaması ve el hijyenine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu.

Artvin'de Vali Yılmaz Doruk ve Belediye Başkanı Demirhan Elçin, halkı rehavete kapılmaması konusunda uyarmış, "Hiçbir şey bitmiş değil" ifadelerini kullanmıştı.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR