Zanka

Korona virüs salgınında uzun zamandır yeni vaka görülmeyen illerden, kötü haberler gelmeye devam ediyor. 20 gündür 0 vaka olan Elazığ’da, bayramla birlikte il dışından gelenlerle virüs yeniden yayılmaya başladı…

Bayram öncesinde 20 gündür yeni vaka görülmeyen Elazığ’da, il dışından gelen bazı kişilerde Covid-19 testi pozitif çıkmasıyla şuana kadar 4 apartman karantinaya alındı.

Kısa süre önce sıfırlanan vaka sayısının il dışından gelenler nedeniyle şuanda 10’a yükseldiğini ise Vali Çetin Oktay Kaldırım açıkladı.

Öte yandan kent genelinde sokağa çıkma kısıtlaması ile karantina kuralına uymayan 32 kişiye 100 bin 800 TL para cezası kesildi.

VALİ: ENGELLEMEK TAMAMEN SİZE BAĞLI

Daha önce yeni vakalar görüldüğünü ve il dışından gelen herkesin 14 gün karantinada kalacağını açıklayan Vali Çetin Oktay Kaldırım, bugün tekrar uyardı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Vali Kaldırım, “Sevgili Elazığlılar, salgınla il olarak başarılı bir mücadele verdik, vermeye devam ediyoruz. Ülke genelinde tedbirlerin aşama aşama kaldırıldığı bu dönemde ilimizde 10 olan yatan vaka sayısının artmasını engellemek artık tamamen size bağlı. Sağlık sokakların boş kalmasında” ifadelerini kullandı.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR