Zanka

Çatak Baraj Göleti'nde yüzlerce sazan balığı ölü bulundu. Ölümlerin sebebi henüz bilinmezken, halk ise göletteki kötü kokulardan şikayetçi…

Bolu'nun Göynük ilçesine bağlı Bölücekova köyünde yaşayan vatandaşlar, Çatak Baraj Göleti'nden gelen kötü kokular üzerine gölete gitti.

Mahalleli, gölette yüzlerce sazan balığının öldüğünü gördü. Gölette çekim yapan mahalle halkından Eşref Yılmaz, görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Tepki çeken görüntüler üzerine İlçe Tarım Müdürlüğü ve kaymakamlık harekete geçti. Gölette yüzlerce balığın ölüm nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü’nden gelen ekipler, göletin suyu ve ölen balıklardan örnek aldı.

 “ÇARE BULUNMASINI BEKLİYORUZ”

Görüntüleri paylaşan Eşref Yılmaz, “Her yerde balık ölüsü. Neden kaynaklandığını bilmiyorum. Suyun rengi zaten belli. Koku da var. Bir de köyün içme suyu şebekesinin yanından geçiyor. Yetkililerden buna bir çare bulunmasını bekliyoruz” dedi.

“AĞIR BİR KOKU VAR”

Balık ölümlerinin yaşandığı bölgenin yakınında bir elektrik santrali, 2 adet de tavuk üretim tesisi bulunuyor.

Köyde yaşayan başka bir vatandaş da bu konuya vurgu yaptı, “Burada tavuk kesimhaneleri var. Bir de bir elektrik santrali var. Bunlar bu şekilde ölmüş. Bizim derelerimiz çok kirli. Birçok yere müracaat ettik bir netice alamadık. Ağır bir koku var. Derenin gölete katıldığı yerde koku var” diye konuştu.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR