Zanka

Gelişen teknoloji şaşırtmaya devam ederken, herkesin aklında ışınlanmanın mümkün olup olmadığı sorusu bir köşede durur. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise bu sorunun yanıtı için çok konuşulacak bir açıklama yaptı ve 10 sene içinde bunun mümkün olabileceğini söyledi…

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, ışınlanma teknolojisinin hayatımıza gireceği tarihe ilişkin açıklamalarda bulundu. The Information'a verdiği röportajda “Sosyal deneyimlerin kutsal kasesi, bir başkasıyla birlikte bulunduğunuz hissini verebilmesinde yatıyor” diyen Zuckerberg, geleceğin enformasyon platformunun sanal gerçeklik olacağını ve bu kapsamda artırılmış ve sanal gerçekliğe yatırım yapmanın mantıklı olduğuna inandığını söyledi.

“UÇAKLAR, ARABALAR DEVAM EDECEK”

“2021'deyiz, bitleri (veri depolamada en küçük dosya birimi) hareket ettirmek atomu hareket ettirmekten çok daha kolay” diyen Zuckerberg, şöyle devam etti:

“Tabii ki arabalar, uçaklar, tüm bunlar var olmaya devam edecek. Oysa daha fazla ışınlama gerçekleştirdiğimizde sadece yolculuğu ve bireysel olarak bizi yavaşlatan türden şeyleri kişisel olarak ortadan kaldırmakla kalmıyoruz, bunun aynı zamanda toplum ve genel bakımdan gezegen için de daha iyi olduğunu düşünüyorum”

SANAL GERÇEKLİKLE IŞINLANMA

Zuckerberg, sanal gerçekliğe geçişin dünya için de iyi olacağını, karbon salınımının ciddi oranda azalabileceğinin altını çizdi ve “10 sene içinde toplantılara ışınlanarak" gideceksiniz” diye konuştu.

“O AŞAMAYA VARMAYI ÇOK İSTİYORUM”

Sanal gerçekliğin gelişmesi gerektiğini vurgulayan Zuckerberg, geliştiricileri cezbetmesi için büyük 10 milyon aktif kullanıcıya sahip olması ve büyük bir pazar haline gelmesi gerektiğini ifade etti.

Zuckerberg, “Bugün sanal gerçeklikte nerede olduğumuzu düşündüğümde, deneyime girebiliyoruz. Çok iyi oyunlar ve farklı deneyimler mevcut. Ama kendi gerçekçi avatarınıza sahip olduğunuz, biriyle gerçek göz teması kurabildiğiniz, avatarınıza yansıtılan gerçek ifadelerin yer aldığı aşamaya varmayı çok istiyorum” dedi.Bu içeriğe emoji ile tepki ver