Zanka

NEDEN YENİ BİR MEDYA AĞI?

Türk medyasındaki tek seslilik ve sürekliliğini koruyan gerginlik oldukça geniş bir kesimi rahatsız ediyor. Bizce, her düşüncenin özgürce paylaşılacağı, kavga etmeyen, sorunların ve çözümlerin zemini olabilecek, güler yüzlü bir medya ağı Türk toplumunun en büyük özlemlerinden biri. Yazılı ve görsel medya, toplumun nabzını tutar hatta belirlerler. Peki, nasıl bir medyadan bahsediyoruz?

NASIL?

Zanka, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, kültür, eğitim, haber ağırlıklı; toplumsal fayda gözeten, takipçilerini iyiye, doğruya, güzel olana yönlendiren içerisinde mizahı da barındıran insan odaklı bir medya ağı.

ZANKA MEDYA MARKALARI

  • Web Ağı    www.zanka.com.tr

Türk toplumunun medyada özlemini çektiği tarafsızlık, samimiyet ve sakinlikte, yazılı ve görsel içerikler ile yalnızca siyasetin değil insanlığın gündemini belirleyen haberlerin uluslararası habercilik mantığı ile paylaşıldığı ve konusunda uzman isimlerin köşelerinde, insana ve topluma dair meselelere değindiği bir medya ağı olan zanka sorunları, çözümleri ve bazen de mizahi bir yaklaşımla toplumsal tespitleri içerisinde barındırıyor.

  • Organizasyon

Bilim, sanat, felsefe ve siyaset alanlarında, toplumun faydasına çalışmaları olan isimleri geniş kitleler ile buluşturacak seminerler, imza günleri ve fuarlar zanka medya tarafından, gerek kendi ekipmanlarımız ile kendi mekanımızda gerekse uluslararası ortaklıklarla gerçekleştirilecek. Söz konusu etkinlikler istenmesi halinde ZankaTv tarafından yayına hazır hale getirilip, web sitemiz aracılığıyla ( www.zanka.com.tr ) toplumun her kesimine ulaşacak şekilde yayınlanacaktır.

  • Zanka Kitap

Toplumu aydınlatacak kitap çalışmalarının basım ve dağıtım çalışmaları zanka kitap tarafından gerçekleştirilecektir. Yazım ve basım dünyasındaki kalıplaşmış popülerlik gerekliliğini göz önünde bulundurmadan, toplumun faydasına olabilecek tüm kitap çalışmalarını okuyucu ile buluşturacak olan zanka kitap düzenlediği organizasyonlar ile basımını üstlendiği kitapların dağıtım sürecinde, yazarlarına tam medya desteği sağlayacaktır.

 

İLKELERİMİZ:

Tarafsız,doğru ve gerçek haberciliğe dayalı olmak

Bilime, sanata, felsefeye ve doğayı oluşturan tüm varlıklara verdiğimiz değeri ön planda tutmak

Bireysel haklara ve özgürlüklere saygılı olmak

Eğlendirirken bilgilendirmek

Yozlaşmalardan uzak temiz bir dil kullanmak

Farklılıkların dünyayı daha da güzelleştirdiğine inanarak, ayırmadan insanı insandan tüm insan ve insanlık hikayelerini takipçileriyle paylaşmak