Zanka

Kavurucu sıcakların ardından İstanbul, Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisi altına girdi. Peki bu ne kadar devam edecek? İşte son hava durumu tahminleri…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM'un mevcut meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre; İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde hafta boyunca Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.

Bu nedenle, hafta boyunca (Perşembe ve Cuma hariç) sıcaklıkların 22-25 derece aralığında mevsim normalleri altında seyredeceği ön görülüyor. Serin havayla birlikte İstanbul genelinde yer yer gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

16 HAZİRAN'A KADAR SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNİN ALTINDA, 17'SİNDEN SONRA ÜSTÜNDE

İstanbul'da hava sıcaklıklarının 16 Haziran'a kadar mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece altında seyretmesi bekleniyor.

17-22 Haziran tarihleri kapsayan uzun vadeli tahminlere göre de sıcaklıkların mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.Bu içeriğe emoji ile tepki ver