Zanka

91 yaşında yaşamını yitiren usta oyuncu ve seslendirme sanatçısı Semih Sergen için, Ankara Küçük Tiyatro’da tören düzenlendi. Törende konuşan Burak Sergen, babasına “Bana bıraktığı mesleği ve o onurlu 'Sergen' soyadını yaşadığım sürece bütün sahnelerde yaşatacağım” sözleriyle veda etti…

Önceki gün Muğla’nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybeden Türk tiyatrosunun usta oyuncularından ve seslendirme sanatçısı, aynı zamanda oyuncular Burak ve Toprak Sergen’in babası Semih Sergen için Ankara Küçük Tiyatro’da tören düzenlendi.

Törene sanatçının ailesi, dostları ve sevenleri katıldı.

Burak Sergen, törendeki konuşmasında üzüntüsünü dile getirerek, "O hep hocamızdı. Şimdi babacığımı yolcu etmek için buradayız. 'O boş kubbede hoş bir sada olsun' dediği zaman ben tam şurada oturuyordum. İlk okuldaydım. Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’nı oynuyordu. Şimdi yine aynı sahnede; burada oynamıştı çünkü. Aynı sahneden onu sonsuzluğa yolcu ediyoruz. Ama ben bana bıraktığı mesleği ve o onurlu 'Sergen' soyadını yaşadığım sürece bütün sahnelerde yaşatacağım. Söz veriyorum. Elveda babacım" ifadelerini kullandı.

Toprak Sergen de "Kendi içerisinde çok güzel bir espri duygusu vardı. Hepimize çok şey anlattı, çok şey öğretti. Ben küçüklüğümden beri doğa ile iç içe olmaktan tutun da büyüklere saygıyı pek çok şeyi ondan öğrendim. Azimli olmayı, dayanıklı olmayı, iradeli olmayı. Pek çok insana dokundu. Umarım hepimiz de onun gibi bir hayat süreriz. Onu kalbimize gömüyoruz" dedi.

Semih Sergen için daha sonra Gölbaşı Mezarlığı’ndaki camide cenaze namazı kılındı. Sergen'in cenazesi, namazın ardından toprağa verildi.

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver