Zanka

İstanbul Devlet Tiyatrosu sahnesinde düzenlenen törende sevenleri ve rol arkadaşları gözyaşlarına boğulurken, son yolculuğuna uğurlanırken de yalnız bırakılmadı…

67 yaşındaki oyuncu Ahmet Civan Canova bir süredir akciğer tedavisi gördüğü hastanede 20 Ağustos'ta hayatını kaybetmişti. Civan Canova için bugün İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne'de tören düzenlendi.

Törene, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Kubilay Karslıoğlu, Civan Canova'nın sevenleri, oyuncu dostları ve Üç Kuruş dizisindeki rol arkadaşları katıldı.

Törende Canova'nın dostları konuşma yaptı. 48 yıllık arkadaşı olduğunu dile getiren oyuncu Metin Belgin konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı.

"SADECE BİR OYUNCUYU DEĞİL, BİR SANATÇIYI KAYBETTİK"

İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Kubilay Karslıoğlu "Çok önemli bir sanatçıyı kaybettik. Sadece bir oyuncuyu değil bir sanatçıyı kaybetti. Çok önemli bir ressamı, yazarı, olağanüstü bir oyuncuyu kaybettik. Müthiş oyunları vardı. Çok üzgünüz, beklenmedik bir durumdu. Aynı sahneyi paylaşmadık ama çok iyi bir dost ve abimdi. En son resimleri ile ilgili oturup konuşmuştuk" dedi.

"BU KADAR NAZİK, SEVECEN, ZARİF BİR İNSANLA TANIŞMADIM"

Türk tiyatrosunun usta isimlerden Suna Selen "Birlikte sahnede çalışmadık ama aynı kulisi paylaştık. Son dizisinde birlikte çalıştık. Ben hayatımda bu kadar nazik, bu kadar sevecen, bu kadar zarif bir insanla tanışmadım. Her açıdan çok büyük bir kayıp" şeklinde konuştu. Oyuncu Ayten Uncuoğlu "Sözün bittiği yerdeyim. Dünyalar güzeli, akıllısı, arkadaşımızı meslektaşımızı, dostumuzu, kardeşimizi, oğlumuzu kaybettik. Çok kıymetliydi" diye konuştu.

GÖZYAŞLARIYLA VEDA

Konuşmaların ardından Civan Canova için helallik alındı ve Canova'nın Türk Bayrağı’na sarılı naaşı, cenaze namazı için Zincirlikuyu Cami'ne getirildi.

Öğlen vakti kılınan cenaze namazına sanat camiasından çok sayıda isim katıldı. Cenaze namazının ardından Civan Canova Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver