Zanka

Karadeniz müziğinin sevilen ismi Volkan Konak, şaşırtan bir istekte bulundu…

İstanbul Maslak'ta bir mekanda sahne alan sanatçı Volkan Konak, ilk olarak son günlerde yaşanan felaket olaylarına değindi ve "Bu gece eğlenmek için burada değiliz, bu gece ben sizi eğlendirmeyeceğim. Ülkemin biraz morale ihtiyacı var, ben size bu gece moral vereceğim, motive edeceğim. Ülkem normale dönsün o zaman eğleniriz" diye konuştu.

Sonrasında sahnede duygularını paylaşan Konak, vasiyetini açıkladı. 52 yaşındaki sanatçı, "Siz sevenlerime vasiyetimdir ne olur beni gömmesinler, yaksınlar benim tüm bedenimi. Bir kutuya koyup Karadeniz’imin üstüne bir helikopter ile savursunlar tüm küllerimi özellikle Trabzon’umun üstüne" ifadelerini kullandı.

Son olarak geçtiğimiz yıl hayata veda eden sanatçı Yıldız Kenter de yakılmak istemiş ancak vefat sonrası bu isteği yerine getirilmemişti. Daha önce ise, 2012 yılında hayatını kaybeden Meral Okay da bunu istemiş ancak o da gerçekleşmemişti. Öte yandan 2008 yılında, ünlü soprano Leyla Gencer vasiyeti üzerine öldükten sonra Milano'da yakılmış, külleri ise İstanbul Boğazı'na serpilmişti.Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR