Zanka

Merhaba Zanka takipçileri,

Size benim en sevdiğim 5 oyundan bahsedeceğim. Belki evdeki dostunuz da benimle aynı fikirdedir. Siz yokken biz evde sıkılıyoruz. Bizimle biraz oynar mısınız?

       1-Top getirme

En favori oyunum… Çoğunuz düşünüyorsunuzdur topla saatlerce oynamanın neden bizi bu kadar eğlendirdiğini. Kabul edin; siz de mutlu olmuyor musunuz ben topu geri getirince?  Ayrıca siz, 22 kişinin tek bir topun peşinden koştuğu oyunda sadece izlerken bile mutlu oluyorsunuz:)  biz oynarken neden eğlenmiyelim? Doğru, bizi de izliyorsunuz değil mi?

       2-Çukur kazmak

Bunu ilk deneyimlediğimde kumsaldaydık. 3 gün üzerimden kum topladılar. Sonra bu oyunu evin çeşitli yerlerinde yapmaya başladım. Çukur kazarak ya da kazdığımı sanarak kendimizi bir sonraki oyuna hazırlıyoruz, haberiniz olsun!  

       3-Saklambaç

Bence bu oyunu insanlar çok anlamıyor. Kendi aramızda oynadığımızda tarih yazıyoruz, açık havlayayım. Annemle oynadığım zaman, başıma bir şey geldi sanıp hemen panik oluyor. Şöyle doyasıya saklanamıyorum.

       4-Frizbi

Annem benim bu oyunu çok beceremediğimi söylese de bu listeye alınacak kadar eğlenceli. Özellikle büyük ırk köpek arkadaşlarım bu oyunu çok seviyor. Benim galiba boyum yetmiyor. Hem size de hareket olur.  

      5-Kovalamaca

Bize zorla oynattığınız oyun bence. Ama eğlenceli. Daha çok kendiniz için oynuyor ve ilk önce siz yoruluyorsunuz. Yeni yemek yedik ama mamam nerde?

Bir önceki yazım çok okunduğu için bana ZANKA Medya’da iş verdiler. Zanka Pano artık bana emanet. İlanlarını bana mail atın, dilimle panoya yapıştırayım. Mail adresim; [email protected] Bekliyorum…

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver
17