Zanka

İkitelli’de sanayi sitesinin içinde bulunan vergi dairesine yapılandırmanın son günü için gelenler, sitenin kapısının kapalı olmasının şaşkınlığını yaşadı. Birçok kişi demir kapının üzerinden atlarken, bazıları da tel örgülerde bulunan küçük delikten geçerek vergi dairesine ulaştı…

Vergi borcu ödemesi ve yapılandırmasında son tarih 1 Mart olduğu için vergi dairelerinin hafta sonu açık olmasına karar verildi. Bu kapsamda ödemelerini yetiştiremeyen veya son güne bırakan vatandaşlar vergi daireleri önünde yoğunluk oluşturdu.

Yoğunluğun oluştuğu noktalardan birisi de İkitelli’de bulunan vergi dairesi oldu.  Ancak Dolapdere Sanayi Sitesi içinde bulunan vergi dairesine giden yolda bulunan ve site yönetiminin sorumluluğunda olduğu öğrenilen sürgülü demir kapı kapalıydı. Vatandaşların birçoğu demir kapının üzerinden atlamayı tercih ederken bazıları da tel örgü kısmında bulunan küçük delikten geçerek vergi dairesine ulaştı.

SAATLERCE BEKLEDİLER

Saatlerdir ödeme yapmak için sıra bekleyenlerden Mustafa Çakmak, “Saat 10.00’da geldim daha sıra gelmedi. İki saatte 80 kişi aldılar. Vergi dairesi açık, kapı kapalı çitlerin üzerinden atlayıp giriyoruz. Güvenliğe söyledik biz bakmıyoruz dediler.” dedi.

Ödeme yapmak için çile çektiklerini belirten Fahri Demir isimli bir vatandaş da “Yapılandırma için para ödemeye geldik ama çile çekiyoruz, bariyerlerden atlamak zorunda kalıyoruz. Bir çare bulunması lazım.” ifadelerine yer verdi.

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR