Zanka

İşçilerin 6 gündür grevde olduğu ve toplanmayan çöpleriyle gündeme yerleşen Maltepe Belediyesi’nin Başkanı Ali Kılıç, sendika ile anlaştıklarını duyurdu…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Genel İş Sendikası ile sürdürdükleri Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandığını duyurdu. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Kılıç, şu ifadeleri kullandı:

“Genel İş Sendikası ile sürdürdüğümüz Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır. Bu süreçte sağduyu ve anlayışını esirgemeyen halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'na özverileri için Maltepe Halkı ve kurumum adına teşekkür ediyorum.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da sürece ilişkin olarak, "KHK ile Maltepe Belediyesi şirketlerine aktarılan işçilerimizin KHK mağduriyetleri, Belediye Başkanımız Ali Kılıç, DİSK Genel İş yöneticileri ve işçilerimizin duyarlılığıyla büyük ölçüde giderildi. Grevin sona erdirilmesi sürecinde katkı sunan herkese teşekkür ediyorum." değerlendirmesini yaptı.

Öte yandan edinilen bilgiye göre Genel-İş Genel Merkezi, brüt 4700 TL'lik sözleşmeyi imzaladı.

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR