Zanka

Kazancı'nın yerine yine bir Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Serdar Karagöz atandı. Karagöz'ün geçmişinde bir önemli detay daha var...

Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Şenol Kazancı görevden alındı. TRT’de görev yapan Serdar Karagöz Anadolu Ajansı Genel Müdürü olarak atandı.  Serdar Karagöz’ün yeni görevine atanmasının ardından, Anadolu Ajansı’nda bütün yönetim kurulu değişti. Yeni yönetim kurulu; Serdar Karagöz, Doç. Dr. İsmail Çağlar, Doç. Dr. Yusuf Özkır, Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar ve Büşra Karaduman Aktuna’dan oluşacak.

Karagöz’ün de tıpkı Kazancı gibi, Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın mezun olduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun olması dikkat çekti. Karagöz’ün geçmişindeki bir başka ayrıntı ise "Fuat Avni" olayı. FETÖ’nün medya yapılanması “Fuat Avni” Twitter hesabının yöneticisinin, Aydoğan Vatandaş olduğu açıklanmıştı. Serdar Karagöz’ün de Vatandaş’ın yakın arkadaşlarından olduğu ortaya çıkmıştı.

Öte yandan hali hazırda TRT’nin başında da yine Kartal Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu İbrahim Eren bulunuyor. Kurum da söz konusu liseden mezun olan çok sayıda isim görev yapıyor.

SERDAR KARAGÖZ KİMDİR?

Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi lisans eğitimi alan Karagöz, aynı üniversitenin İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programının ardından ABD’de The New School University’de “Media Studies” alanında yüksek lisans programını tamamladı. Karagöz, ABD’de bulunduğu dönemde “The New York Times Syndication” departmanında çalıştı.

Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde BM Diplomasi Muhabirliği ve grubun New York temsilciliğini yapan Karagöz, 2013’te Sabah Gazetesi Dış Haberler Müdürü olarak Türkiye’ye döndü.

Karagöz, “Daily Sabah” gazetesini 2014 yılında kurdu ve Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi.

Serdar Karagöz, 2018 – 2020 yılları arasında TRT World ve TRT Arabi kanallarını bünyesinde barındıran TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmüş geçtiğimiz yılın başında TRT Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı.Bu içeriğe emoji ile tepki ver
32


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR