Zanka

Son dakika…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola ziyareti öncesi havalimanında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“AFRİKA TÜRKİYE İÇİN STRATEJİK OLARAK ÖNEMLİ”

* Bu ziyaretimde Türkiye Nijeya arasındaki ilişkileri nasıl ileri bir boyuta taşıyabileceğimizi konuşacağız. Nijerya geçen yıl 2 milyar dolarlık ihracatla en büyük ticaret ortağımız oldu. Bu hedefi 5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz.

* Afrika Türkiye için stratejik olarak önem gösteriyor. Afrikalı kardeşlerimizle gönül köprüleri kurmaya devam ediyoruz.

* Başbakanlığım dahil bugüne kadar 28 Afrika ülkesine 38 ziyaret gerçekleştirdim.

* 2020 yılı sonu itibarıyla 25 milyar doları geçen ticaret hacmimizle Türkiye, Afrika ülkeleri için stratejik bir ortak olarak öne çıkıyor.

KILIÇDAROĞLU’NUN MEMURLARA ESLENİŞİNE YANIT

* Öncelikle bu açıklama, CHP zihniyetinin vesayet zihniyeti olduğunun açık bir itirafıdır. Bu çağrı kamu düzenine ciddi bir tehdittir.

* Bürokrasiyi özellikle seçilmiş hükümete karşı çıkmaya davet etmek vesayet çağrısından başka bir şey değildir.

* Kılıçdaroğlu, bu açıklamayla açıkça bir suç işlemiştir. Bu ülkede memurun haklarını savunan bir iktidar vardır. Türkiye bir hukuk devletidir.

* Biz CHP'nin özlemini çektiği vesayet düzeninin defterini çoktan dürdük.

* Kılıçdaroğlu'nun kamu görevlilerine yönelik bu tehdidi, siyasi garabetini bir kenara bıraktım, aynı zamanda açıkça bir suçtur.

* Merkez Bankası bağımsız olmasa sana randevu vermeyebilirdi. Kılıçdaroğlu, şimdi bir de tarih veriyor. Pazartesiden itibaren bu ülkede memurların vay haline. Hadi bakalım, göreceğiz. Ne yapacağını göreceğiz.

“ANKETLERLE MİLLETE PSİKOLOJİK OPERASYON ÇABASI VAR”

* Özellikle tabi son dönemde, ortaya atılan anketlerin kimler tarafından ne amaçla yapıldığı ortada. Bu tür manipülasyonlardan ciddi anlamada bıktık. Anketlerle millete psikolojik operasyon yapılıyor.

* Şimdi anketlerle algı operasyonlara devam ediyorlar ve Cumhur İttifakı'nı küçük gösterme gayretindiler. Buradan kendilerine bir şeyler çıkarmaya çalışıyorlar. Sahte anketlerle milleti yönlendirebileceklerini sanıyorlar.

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver