Zanka

Çin’de gerçekleşen olay adeta aşkın mucizesi… 6 yıldır komada olan adam, karısının hiç pes etmeden ona bakması ve onunla her gün konuşması sayesinde uyandı. Uyanınca karısını yanında gören adamın ilk cümlesi ise herkesi duygulandırdı…

Çin'de yaşayan Li Zhihua, 2013 yılında ciddi beyin hasarına neden olan motosiklet kazası geçirdi. Bu kaza nedeniyle komaya girdi. Doktorlar, Li Zhihua'nın karısı Zhan Guihuan'a, kocasının uyanma ihtimalinin çok düşük olduğunu ve bunun kalıcı bir duruma dönüşmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

Zhan Guihuan, umudunu kaybetmedi ve kocasının yanından bir an olsun ayrılmadı. Ağustos 2013'ten bu yana hastanede günde yaklaşık yirmi saatini kocasıyla geçirdi. Guihuan'ın, kocasıyla konuşma ve onunla şarkı söyleme alışkanlığı vardı. Ona bir bebek gibi baktı ve yemek yedirdi.

Li Zhihua geçtiğimiz yıl, karısının yanında olduğunu görünce uyandı ve ağzından çıkan ilk cümle "Seni seviyorum" oldu…

Doktorlar, Guihuan'ın sürekli varlığının ve kocasıyla konuşmasının sinir sistemini etkilediğini ve uyandırdığını açıkladı.

Li Zhihua, hareketliliğini yeniden kazanmak için günlük fizik tedavi alıyor. Zhan Guihuan hala yanında ve tüm tedavilerinde eşine yardımcı oluyor.

Öte yandan uluslararası basına konuşan Guihuan, “Yaşadığı sürece onunla ilgilenmeye devam edeceğim” dedi.Bu içeriğe emoji ile tepki ver
2


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR