Zanka

Akşener’in ardından, Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararına DEVA Partisi lideri Ali Babacan ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’ndan da tepki geldi. Babacan ‘talimat’ vurgusu yaparken, Davutoğlu ise “Milleti 1 ayda %15 fakirleştirdiğiniz yetmedi mi?” diye sordu…

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu’ndan bir kez daha faiz indirimi kararı çıktı. Geçen ay yüzde 18’e indirilen politika faizi, bu kez yüzde 16’ya çekildi.

Faiz indirimi kararına Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla tepki gösterdi:

“TCMB enflasyon ile mücadele edeceğine siyasetin güdümüne girmiş savruluyor. Milleti 1 ayda %15 fakirleştirdiğiniz yetmedi mi? Asgari ücreti pula döndürüp işçiyi namerde muhtaç ettiğiniz yetmedi mi? KOİ müteahhitlerine yaptığınız garanti ödemelerini %50 arttırmanız yetmedi mi?”

“TALİMATLA İNDİ”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise sosyal medyadan “Talimatla 200 puan indi. Tekrar ediyorum: Talimatla” paylaşımıyla tepkisini dile getirdi.Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1